Kraj

Dobrzy, a nawet średni

Jak to się dzieje, że polskie nastolatki nie potrafią poradzić sobie z zaprogramowaniem odtwarzacza mp3? Jak to się dzieje, że polskie nastolatki nie potrafią poradzić sobie z zaprogramowaniem odtwarzacza mp3? Jacek Świerczyński/Dziennik Wschodni / Forum

Polskie nastolatki nie potrafią w twórczy sposób rozwiązywać nieszablonowych problemów. Tak wynika z najnowszych, ogłoszonych na początku kwietnia wyników międzynarodowych badań osiągnięć edukacyjnych 15-latków PISA. Jeszcze w grudniu cieszyliśmy się, bo ci sami młodzi ludzie pokazali, że znajdują się w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o matematykę, przyrodę i czytanie ze zrozumieniem. Dziś zaskoczeni są wszyscy, włącznie z twórcą badań Andreasem Schleicherem z OECD (klub najbogatszych państw świata).

Polityka 15.2014 (2953) z dnia 08.04.2014; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 6
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021