Kraj

Powaga kabaretu

Eurowybory 2014: przaśna kampania, ważna batalia

Obrazki z kampanii: prezes PiS z obstawą na niedokończonej drodze ekspresowej w Świlczy. Obrazki z kampanii: prezes PiS z obstawą na niedokończonej drodze ekspresowej w Świlczy. Maciej Gocłoń/Fotonews / Newspix.pl
Kampania wyborcza do PE w swojej przaśności jakby cofnęła polską politykę do lat 90. Ta jarmarczna otoczka nie powinna jednak mylić. To wciąż bardzo ważne wybory.
Joanna Senyszyn w Brzesku.Piotr Tracz/Reporter Joanna Senyszyn w Brzesku.

Wybory rozstrzygną, kto konkretnie, z jakim dorobkiem, wykształceniem, kindersztubą trafi do europarlamentu, z czym tam Polacy będą kojarzeni. Kiedy Unia wciąż znajduje się w kryzysie, w dodatku musi się zmierzyć z ekspansjonizmem Rosji, szczególnie potrzeba tam rozsądnych, umiarkowanych i sprawnych osób. I po drugie: to będą pierwsze ogólnopolskie wybory od 2011 r. Przez trzy ostatnie lata walka toczyła się w sondażach, a politycy wielokrotnie powtarzali, że czekają na „jedyny prawdziwy sondaż, czyli wybory”.

Polityka 21.2014 (2959) z dnia 20.05.2014; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Powaga kabaretu"

Czytaj także

Klasyki Polityki

Jak dzieci odczuwają i rozumieją ból?

Jeszcze na początku lat 80. uważano, że noworodki w ogóle nie odczuwają bólu! A ponieważ nie potrafią werbalnie wyrazić tego, co czują, nie dbano o ich komfort w szpitalach.

Paweł Walewski
08.08.1998