Minister kultury u Paradowskiej: Będę bronić wolności słowa
Moje wypowiedzi wspierające wolność artystów i prawa do ich suwerennej wypowiedzi artystycznej to przede wszystkim wsparcie wolności słowa i przestrzegania w Polsce prawa i konstytucji – mówiła w Poranku Radia TOK FM minister kultury Małgorzata Omilanowska.
Pani z trąbką z Poznanskiego Zwiazku Patriotycznego podczas czytania tekstu sztuki ' Golgota Picnic ' przez uczestnikow ' Pikniku Golgota - zrób to sam ' akcji zorganizowanej w całym kraju.
Piotr Skornicki/Agencja Gazeta

Pani z trąbką z Poznanskiego Zwiazku Patriotycznego podczas czytania tekstu sztuki " Golgota Picnic " przez uczestnikow " Pikniku Golgota - zrób to sam " akcji zorganizowanej w całym kraju.

Początki pracy nowej minister kultury, dotychczas wiceminister w tym resorcie, zbiegły się ze sporem wokół przedstawienia „Golgota Picnic”. Małgorzata Omilanowska stanęła po stronie twórców tego przedstawienia. Przypomnijmy: kilka dni temu nowa minister podczas rozdania nagród w 20. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w Warszawie zwróciła się do środowiska teatralnego: „W ministrze kultury macie żelazne oparcie.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną