Kraj

Mała republika

TV Republika mało atrakcyjna dla widzów

Studio telewizji Republika podczas realizacji programu „Dzień dobry Polsko” Studio telewizji Republika podczas realizacji programu „Dzień dobry Polsko” Radek Pietruszka / PAP
Telewizja Republika ma najniższą oglądalność wśród wszystkich kanałów informacyjnych. Prawicowy elektorat widocznie preferuje słowo pisane.

Telewizja Republika ma najniższą oglądalność wśród wszystkich kanałów informacyjnych. Stacja nadaje od maja 2013 r., ale dopiero od początku lipca tego roku oglądalność kanału jest mierzona przez Nielsen Audience Mea­su­rement. Rozpowszechniana w internecie, przez satelitę (dostała miejsce na satelicie Polsatu od Zygmunta Solorza) i w kablówkach miała być prawicową odpowiedzią na TVN24. Dziś z wynikiem średniej dobowej oglądalności 4,8 tys. widzów (udział w grupie wszystkich widzów 0,09 proc.) ustępuje miejsca nowemu Polsat News+ (0,10 proc.), Superstacji (0,31), TVP Info (3,12) i TVN24 (3,25). W marcu Tomasz Sakiewicz, twórca TV Republika, pisał na łamach „Gazety Polskiej Codziennie”, że „ponad połowa Polaków w kraju ma do niej swobodny dostęp”. Biorąc pod uwagę, ilu ją ogląda, właściciele mają powody do zmartwienia. Pewnie dlatego często zachęcają na łamach do „zakupu za 60 zł rocznie karty, która daje możliwość oglądania przez rok TV Republika w internecie”. Zakup karty nazywają „wejściem do ekskluzywnego świata wolnego słowa” oraz traktują jako „cegiełkę na budowę wolnych mediów”.

Polityka 31.2014 (2969) z dnia 29.07.2014; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7
Oryginalny tytuł tekstu: "Mała republika"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021