Kraj

House of Cards w Chmielniku

Faworyt Jarosław Zatorski, rządzący 4-tysięcznym Chmielnikiem od 21 lat, wycofał się z powodu brutalnej kampanii. Faworyt Jarosław Zatorski, rządzący 4-tysięcznym Chmielnikiem od 21 lat, wycofał się z powodu brutalnej kampanii. Tomasz Wiech / Agencja Gazeta
W Chmielniku pod Kielcami zamiast drugiej tury wyborów 30 listopada był plebiscyt. To ewenement.
Synagoga-muzeum w Chmielniku. Tu zatrzymała się kariera dotychczasowego burmistrza.Paweł Małecki/Agencja Gazeta Synagoga-muzeum w Chmielniku. Tu zatrzymała się kariera dotychczasowego burmistrza.

Faworyt – Jarosław Zatorski, rządzący 4-tysięcznym Chmielnikiem od 21 lat – wycofał się z powodu brutalnej kampanii, mimo że w pierwszej turze zdobył 45 proc. głosów. Pozostał tylko jeden kandydat Paweł Wójcik. Dotychczas Zatorski wszystkie wybory wygrywał w pierwszej turze, przy ponad 50–70-proc. poparciu. Teraz starł się z 37-letnim radnym Pawłem Wójcikiem popieranym przez PiS (37 proc. głosów). – Metody walki politycznej we współczesnym wydaniu nie odpowiadają mi.

Polityka 49.2014 (2987) z dnia 02.12.2014; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 13
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Szamani i inni szatani. Polska religijność zabobonna

Magiczna, zabobonna religijność staje się coraz bardziej powszechna w polskim Kościele. A pandemia jeszcze nasiliła te tendencje.

Joanna Podgórska
21.07.2021