Kraj

Więcej pracy w 2015 roku

Polityka
Nowy rok nie jest rokiem przestępnym, ale i tak przyjdzie nam w nim pracować o 16 godzin dłużej niż w 2014 r.

Święto Konstytucji 3 maja i dzień Wszystkich Świętych (dni ustawowo wolne od pracy) wypadają w niedziele, za które nie otrzymamy rekompensaty w postaci wolnych dni w innym terminie. Prawo do takich mamy za ustawowe wolne od pracy dni przypadające w soboty.

W 2015 r. w soboty świętować będziemy Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny – 15 sierpnia, i drugi dzień Bożego Narodzenia – 26 grudnia. Terminy wolnych dni za te święta wyznacza pracodawca. Przy jego dobrej woli możemy sobie polepszyć kiepskie w tym roku kalendarzowe okazje do budowania urlopowych pomostów.

Polityka 1.2015 (2990) z dnia 28.12.2014; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 10

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Skąd się bierze inteligencja

Czy inteligencję mamy z genów, czy ze środowiska.

Magdalena Kaczmarek
14.05.2019