Kraj

Nowy jak stary

Tydzień w polityce według Paradowskiej

Stary rok płynnie przechodzi w nowy. Tak więc w 2015 r. wkraczamy wciąż zaplątani w gender, który to temat upodobali sobie niektórzy biskupi, zwłaszcza abp Michalik, i nie odpuścili nawet w czasie pasterki.

Nie odpuścili, choć Sejm akurat hojnie obdarzył 16 mln zł Świątynię Opatrzności Bożej, co ożywiło tradycyjną, coroczną dyskusję na temat finansowania Kościoła. Wprawdzie minister finansów zapewnił, że ten wydatek nie zagraża stabilności budżetowej, ale jednak warto by wreszcie wiedzieć, na czym u nas polega rozdział Kościoła od państwa. Tymczasem nawet kwestia funduszu kościelnego, wciąż niezałatwiona, płynnie przechodzi z roku na rok.

W sferze świeckiej w nowy rok wchodzimy zaplątani, tradycyjnie zresztą, w lekarskie protesty głównie (też tradycyjnie) autorstwa Porozumienia Zielonogórskiego, tym razem straszącego klęską „pakietu onkologicznego”.

Polityka 1.2015 (2990) z dnia 28.12.2014; Komentarze; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Nowy jak stary"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Zapomniana historia Mietka Kosza

Film Macieja Pieprzycy „Ikar. Legenda Mietka Kosza” z brawurową rolą Dawida Ogrodnika przypomina wielką postać tytułowego niewidomego pianisty. To powód, by raz jeszcze zastanowić się nad wciąż nośnym mitem artysty straceńca.

Mirosław Pęczak
19.10.2019