Kraj

Polska zaduchem Europy

Zniechęcanie do użytkowania starych, trujących środowisko samochodów, których w kraju ciągle przybywa, to nie fanaberia rządzących, lecz konieczność. Zniechęcanie do użytkowania starych, trujących środowisko samochodów, których w kraju ciągle przybywa, to nie fanaberia rządzących, lecz konieczność. Krzysztof Wójcik / Forum

O tym, czy Polska musi być największym motoryzacyjnym szrotem Europy, z zapałem dyskutujemy od lat. Teraz trafił się kolejny pretekst. Do Sejmu wpłynął poselski projekt ustanowienia zakazu wjazdu do centrów miast samochodów niespełniających europejskich norm emisji zanieczyszczeń. Konkretne decyzje miałyby indywidualnie podejmować gminy i pewnie dostaną taką szansę.

Sprawa budzi wielkie emocje i wywołuje skrajnie różne komentarze. Ekolodzy przywołują statystyki, z których wynika, że średni wiek auta na polskich drogach to prawie 16 lat, dużo więcej niż w całej Unii.

Polityka 10.2015 (2999) z dnia 03.03.2015; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Moda na mikromieszkania

Diogenes, grecki filozof, jak wiadomo, z wyboru mieszkał w beczce. Dziś Polacy coraz częściej wybierają mieszkania niewiele od beczki większe. Także z wyboru?

Piotr Sarzyński
15.10.2019