Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Dziesięciu na jednego

Prezydencka kampania na finiszu

Rozpoczęcie sezonu turystycznego na Zalewie Zegrzyńskim. Na pokładzie: prezydent Bronisław Komorowski z Mateuszem Kusznierewiczem. Rozpoczęcie sezonu turystycznego na Zalewie Zegrzyńskim. Na pokładzie: prezydent Bronisław Komorowski z Mateuszem Kusznierewiczem. Adam Chełstowski / Forum
Paradoks wyborów 10 maja polega na tym, że mimo marnej kampanii, ich stawka jest wysoka. Chodzi o to samo co od 10 lat. Górą ma być PO czy Kaczyński, III czy IV RP?
Paweł Kukiz to niewątpliwie mała sensacja tych wyborów. Z pomysłu na jednomandatowe okręgi wyborcze zrobił koło zamachowe dla zmiany ustroju i złamania Systemu.Łukasz Dejnarowicz/Forum Paweł Kukiz to niewątpliwie mała sensacja tych wyborów. Z pomysłu na jednomandatowe okręgi wyborcze zrobił koło zamachowe dla zmiany ustroju i złamania Systemu.

Wiele o tej kończącej się kampanii mówi to, że właściwie w żadnym przypadku nie była udana, jeśli wziąć pod uwagę punkt startu kandydatów. Andrzej Duda, z wielkim wysiłkiem, po pół roku od zgłoszenia i przez kilka miesięcy intensywnej kampanii uciułał około 10–12 proc. ponad to, co miał na początku batalii, a i tak (według sondaży) nie osiągnął poparcia, jakie ma samo PiS. Gdyby wystartował Jarosław Kaczyński, od razu zapewne zyskałby te swoje żelazne 30 proc. bez wydawania milionów złotych z partyjnej kasy.

Polityka 19.2015 (3008) z dnia 05.05.2015; Temat z okładki; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Dziesięciu na jednego"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >