Kraj

Poseł zatroskany o Światowe Dni Młodzieży

Prezentacja hymnu Światowych Dni Młodzieży, Kraków, 6 stycznia 2015 r. Prezentacja hymnu Światowych Dni Młodzieży, Kraków, 6 stycznia 2015 r. Michał Klag / Reporter

Poseł PiS Kazimierz Moskal bardzo się martwi organizacją katolickich Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, zaplanowanych na ostatnie kilka dni lipca przyszłego roku. W interpelacji do ministra infrastruktury pisze, że krakowskie Dni kolidują z odbywającym się w tym samym czasie Przystankiem Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Poseł PiS zatroskany jest o to, że przez Woodstock ucierpią Światowe Dni Młodzieży, na których gościć ma papież Franciszek. Chodzi mu także „o zapobieżenie ewentualnym prowokacjom wymierzonym w uczestników Dni, antykatolickim i antyreligijnym ekscesom, jakie często w ostatnich latach zdarzały się podczas tej imprezy (Woodstock – red.)” – pisał w interpelacji. Według Kazimierza Moskala ŚDM to impreza porównywalna z „igrzyskami olimpijskimi czy mistrzostwami świata w najbardziej popularnych dyscyplinach sportu”, więc w kolejnej interpelacji poseł wyraża nadzieję, że uda się stworzyć nowe połączenia kolejowe do stolicy Małopolski.

Poseł tak się skupił na przeszkodach, które stoją na drodze do godnej organizacji ŚDM, że nie zdążył odnotować, iż 22 Przystanek Woodstock odbędzie się w innym niż zwykle terminie, w połowie lipca, i został przesunięty właśnie ze względu na ŚDM. – Pod względem logistycznym, organizacyjnym i społecznym Światowe Dni Młodzieży to będzie przedsięwzięcie gigantyczne, z którym nie może konkurować żadne inne spotkanie o podobnych charakterze – podkreśla Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP, organizatora Przystanku. Dodaje, że organizatorzy Światowych Dni Młodzieży zwrócili się do organizatorów Przystanku Woodstock z prośbą o pomoc logistyczną w organizacji krakowskiej imprezy i że oczywiście ją dostaną.

Polityka 21.2015 (3010) z dnia 19.05.2015; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 8
Reklama