Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Bartłomiej Sienkiewicz wycofuje się z życia publicznego

MSW / Wikipedia
Były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz oświadczył, że wycofuje się z życia publicznego. Decyzję miał uzasadniać m.in. zbyt wysokimi kosztami osobistymi.

Sienkiewicz złożył rezygnację z funkcji szefa Instytutu Obywatelskiego, think-tanku Platformy Obywatelskiej. Informację o odejściu Bartłomieja Sienkiewicza z polityki podał serwis 300polityka.pl.

Sienkiewicz miał mówić swoim współpracownikom, że stał się celem przestępców i ich pomocników przy biernej postawie prowadzącej postępowanie prokuratury”, zwłaszcza w kontekście opublikowania adresu zamieszkania i innych danych, mogących narazić jego najbliższych. Sienkiewicz złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w związku z publikacją na profilu społecznościowym akt śledztwa z afery podsłuchowej przez Zbigniewa S.

Bartłomiej Sienkiewicz był ministrem spraw wewnętrznych w gabinecie Donalda Tuska w latach 2013–2014 oraz koordynatorem służb specjalnych.

We wrześniu 2014 r. złożył dymisję po opublikowaniu przez tygodnik Wprost” stenogramów nielegalnie nagranych rozmów, jakie toczył z prezesem NBP Markiem Belką i Sławomirem Cytryckim. Słynne stały się słowa, które padły wówczas z ust ministra spraw wewnętrznych: Państwo polskie istnieje teoretycznie”, „C**j, d**a i kamieni kupa”.

Odchodząc z MSW, Bartłomiej Sienkiewicz mówił, że nie zamierza kończyć politycznej kariery. Ewa Kopacz mianowała go w lutym 2015 r. na szefa Instytutu Obywatelskiego. Po odejściu z ministerstwa wciąż miał znaczący wpływ na program wyborczy PO.

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną