Bartłomiej Sienkiewicz wycofuje się z życia publicznego
Były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz oświadczył, że wycofuje się z życia publicznego. Decyzję miał uzasadniać m.in. zbyt wysokimi kosztami osobistymi.
MSW/Wikipedia

Sienkiewicz złożył rezygnację z funkcji szefa Instytutu Obywatelskiego, think-tanku Platformy Obywatelskiej. Informację o odejściu Bartłomieja Sienkiewicza z polityki podał serwis 300polityka.pl.

Sienkiewicz miał mówić swoim współpracownikom, że stał się celem przestępców i ich pomocników przy biernej postawie prowadzącej postępowanie prokuratury”, zwłaszcza w kontekście opublikowania adresu zamieszkania i innych danych, mogących narazić jego najbliższych. Sienkiewicz złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w związku z publikacją na profilu społecznościowym akt śledztwa z afery podsłuchowej przez Zbigniewa S.

Bartłomiej Sienkiewicz był ministrem spraw wewnętrznych w gabinecie Donalda Tuska w latach 2013–2014 oraz koordynatorem służb specjalnych.

We wrześniu 2014 r. złożył dymisję po opublikowaniu przez tygodnik Wprost” stenogramów nielegalnie nagranych rozmów, jakie toczył z prezesem NBP Markiem Belką i Sławomirem Cytryckim. Słynne stały się słowa, które padły wówczas z ust ministra spraw wewnętrznych: Państwo polskie istnieje teoretycznie”, „C**j, d**a i kamieni kupa”.

Odchodząc z MSW, Bartłomiej Sienkiewicz mówił, że nie zamierza kończyć politycznej kariery. Ewa Kopacz mianowała go w lutym 2015 r. na szefa Instytutu Obywatelskiego. Po odejściu z ministerstwa wciąż miał znaczący wpływ na program wyborczy PO.

Czytaj także

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną