TVP wybrała nowego prezesa
Zapadły decyzje dotyczące składu zarządu TVP. Prezesem spółki zostanie Janusz Daszczyński.
Henryk Jackowski/BEW

Janusz Daszczyński z mediami publicznymi jest związany od dawna. W latach 1994–1998 był członkiem zarządu TVP, pełnił też funkcje dyrektora i redaktora naczelnego Ośrodka Telewizyjnego w Gdańsku oraz zastępcy dyrektora TV Polonia. Kierował również telewizyjną Dwójką.

Aktualnie Daszczyński jest zastępcą komisarza generalnego na Wystawie EXPO 2015 w Mediolanie i zastępcą dyrektora biura do spraw finansów i logistyki Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Daszczyński jest dziennikarzem, specjalistą od marketingu. Przez lata pracował w Ergo Hestii. Podczas przesłuchań podkreślał potrzebę powrotu do idei misyjności polskiej telewizji i rezygnacji ze ścigania się z konkurencją. Chce wspierać polskich twórców, zadbać o właściwą ofertę zagraniczną i przywrócić redakcje gatunkowe.

„Warto rzadziej korzystać z podglądu TVN24” – mówił, krytykując tabloidyzację polskich mediów. Polityków w studiach programów publicystycznych chciałby wymienić na ekspertów, stawia też na rolę autorytetów i edukacji.

Członkami zarządu TVP mają zostać Marian Zalewski (dawniej członek PSL) oraz Wiesław Rola (związany z Radiem Katowice).

Decyzje dotyczące składu zarządu TVP miały zapaść 2 czerwca, ale obrady odroczono. Odbywały się zresztą w atmosferze skandalu wokół kandydatury Agnieszki Odorowicz, do niedawna szefowej PISF.

Skład zarządu TVP musi teraz zatwierdzić Krajowa Radia Radiofonii i Telewizji.

*

Czytaj także: Jak firma Leasing Team uszczupla ekipę TVP – Piotr Pytlakowski o specyficznych metodach pracy w telewizji polskiej

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną