Kraj

Błędy i wypaczenia

Przed tygodniem obruszyłem się na zwrot „Całe to towarzystwo powinno już dawno przestać rządzić w Polsce”.
Polityka

Nie wypowiadam się o treści (bo ta jest jasna), tylko o formie, gdyż podejrzewam, że arogancki, pogardliwy zwrot „całe to towarzystwo” nie kojarzy się dziś z tym, z kim kojarzyło się ludziom mojego pokolenia: z językiem Andrieja Wyszyńskiego – stalinowskiego prokuratora, jednego z największych zbrodniarzy komunistycznych, autora i praktyka „teorii” o prymacie polityki nad prawem, zwolennika poglądu, że przyznanie się do winy jest najlepszym dowodem, twórcy teorii o „fizycznym oddziaływaniu” (torturach) w trakcie przesłuchań.

Polityka 28.2015 (3017) z dnia 07.07.2015; Felietony; s. 86

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Zapomniana historia Mietka Kosza

Film Macieja Pieprzycy „Ikar. Legenda Mietka Kosza” z brawurową rolą Dawida Ogrodnika przypomina wielką postać tytułowego niewidomego pianisty. To powód, by raz jeszcze zastanowić się nad wciąż nośnym mitem artysty straceńca.

Mirosław Pęczak
19.10.2019