Kraj

Społeczna sprawiedliwość i sędziowie

Społeczne przyzwolenie na łamanie przepisów jest coraz mniejsze. Społeczne przyzwolenie na łamanie przepisów jest coraz mniejsze. Przemysław Ziemacki / EAST NEWS

Na fali odbierania sobie przywilejów posłowie postanowili ograniczyć je również innym uprzywilejowanym grupom. Nawet tym, którym nie mogli, bo kolidowało to z konstytucją. Chodzi o sędziów, którym konstytucja uniemożliwia wyrażenie zgody na poniesienie odpowiedzialności karnej (bez formalnego pozbawienia immunitetu). W przypadku złapania sędziego na przekroczeniu prędkości policjantowi pozostaje pouczyć kierującego, że swoją jazdą zagraża życiu innych, spisać jego dane i życzyć miłej drogi.

Polityka 29.2015 (3018) z dnia 14.07.2015; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 5

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Suszarki do rąk są za głośne dla dzieci – alarmuje 13-letnia badaczka

Dzieci to doskonali obserwatorzy, dostrzegający często to, co umyka dorosłym. 13-letnia Nora Louise Keegan zrobiła to niedawno na łamach międzynarodowego czasopisma naukowego, pisząc o hałasie z elektrycznych suszarek do rąk.

Piotr Rzymski
12.10.2019