Kraj

Mój drugi dom

Przeprowadzam się na cmentarz stopniowo. W ubiegłym tygodniu byłem trzy razy na Powązkach – wtorek, czwartek i piątek. Czuję się tam coraz bardziej na miejscu.

Na Cmentarzu Komunalnym znajduję to, co inni znajdują na Mazurach. Rodzinę, znajomych, przyjaciół, zieleń, spokój. We wtorek, 7 lipca, minęło 58 lat od tragicznej śmierci Jakuba Prawina – mojego wuja, który wychowywał mnie po wojnie. Niedziela 7 lipca 1957 r. była piękna, słoneczna. Po wiosłowaniu na swoim skiffie, który trzymał w hangarze na Wale Miedzeszyńskim, poszedł popływać w Wiśle. Pływał świetnie, ale dostał zawału serca i przekroczył cienką jak tafla wody granicę pomiędzy życiem i śmiercią.

Polityka 29.2015 (3018) z dnia 14.07.2015; Felietony; s. 90

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018