Kraj

Polityka na opak wywrócona

Tydzień w polityce według Paradowskiej

Prawo i Sprawiedliwość już było blisko sukcesu: udało się wreszcie znaleźć Polskę w ruinie i trzeba przyznać, że była to ruina wręcz pokazowa – kawałek starej fabrycznej hali, powybijane okna, rdzewiejące konstrukcje, zmurszały płot, dziko rozrastające się krzaki.

Wymarzone tło dla posłanki Beaty Szydło, aby mogła stanąć i wygłosić obowiązkową telewizyjną „setkę”, do jakich to zniszczeń Platforma doprowadziła kraj i jak nie ma programów pomocy dla mniejszych miast. Niestety, sukces okazał się krótkotrwały, Polskę w ruinie znaleziono bowiem w Nowej Soli, mieście zarządzanym przez prezydenta Wadima Tyszkiewicza, który prominentów z central, tak partyjnych, jak i rządowych, raczej się nie boi i wali po oczach. Mówił na przykład, że górnicy są zbyt materialnie dowartościowani i to w czasie, kiedy każdy czuje obowiązek pochylenia się nad marnym górniczym losem.

Polityka 32.2015 (3021) z dnia 04.08.2015; Komentarze; s. 9
Oryginalny tytuł tekstu: "Polityka na opak wywrócona"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Niemiłosierni Polacy

Dlaczego Polakom tak trudno przychodzi współczuć i pomagać słabszym, zwłaszcza bezdomnym i uchodźcom wojennym.

Ryszarda Socha
27.08.2019