Kraj

Dysonanse

Kim jest prezydent Andrzej Duda – z odpowiedzią na to pytanie będziemy musieli poczekać, przynajmniej do zapowiadanej (kilkumiesięcznej!) podróży prezydenta po kraju.

Będzie to zapewne podróż triumfalna, w końcu jest się z czego cieszyć, a w dodatku w tym samym czasie będzie też wędrował po Polsce prezes Kaczyński, więc możliwe jest spotkanie obu panów, na przykład na Jasnej Górze albo w Toruniu. Polacy, a w każdym razie większość, wybrali kota w worku, a kotek – jak wiadomo – jest stworzeniem bardzo przyjemnym, ale lubi chadzać własnymi drogami i pokazać pazury.

Było miło, kiedy Andrzej Duda zapowiadał, że chce prezydentury otwartej, kiedy mówił o potrzebie wspólnoty, kiedy wystosował koncyliacyjny list do „Gazety Wyborczej”, która przecież dla prawicy jest symbolem zła i przedmiotem bojkotu, a nazwa „Czerska” jest w tych kręgach synonimem zdrady.

Polityka 33.2015 (3022) z dnia 11.08.2015; Felietony; s. 94

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Zapomniana historia Mietka Kosza

Film Macieja Pieprzycy „Ikar. Legenda Mietka Kosza” z brawurową rolą Dawida Ogrodnika przypomina wielką postać tytułowego niewidomego pianisty. To powód, by raz jeszcze zastanowić się nad wciąż nośnym mitem artysty straceńca.

Mirosław Pęczak
19.10.2019