Kraj

Dysonanse

Kim jest prezydent Andrzej Duda – z odpowiedzią na to pytanie będziemy musieli poczekać, przynajmniej do zapowiadanej (kilkumiesięcznej!) podróży prezydenta po kraju.

Będzie to zapewne podróż triumfalna, w końcu jest się z czego cieszyć, a w dodatku w tym samym czasie będzie też wędrował po Polsce prezes Kaczyński, więc możliwe jest spotkanie obu panów, na przykład na Jasnej Górze albo w Toruniu. Polacy, a w każdym razie większość, wybrali kota w worku, a kotek – jak wiadomo – jest stworzeniem bardzo przyjemnym, ale lubi chadzać własnymi drogami i pokazać pazury.

Było miło, kiedy Andrzej Duda zapowiadał, że chce prezydentury otwartej, kiedy mówił o potrzebie wspólnoty, kiedy wystosował koncyliacyjny list do „Gazety Wyborczej”, która przecież dla prawicy jest symbolem zła i przedmiotem bojkotu, a nazwa „Czerska” jest w tych kręgach synonimem zdrady.

Polityka 33.2015 (3022) z dnia 11.08.2015; Felietony; s. 94
Reklama

Czytaj także

Świat

PiS wprowadza „ruski ład”? Polska spiera się z UE, Kreml klaszcze

„Ruski ład” w Polsce to scenariusz, któremu Kreml kibicuje od lat. Zresztą do tej pory prognozy Rosjan sprawdzają się co do joty. Co to oznacza? Że Polska z Unii formalnie wprawdzie nie wystąpi, ale osunie się na jej peryferie.

Agnieszka Bryc
22.07.2021