Kraj

POSŁOWIE i superPOSŁOWIE

Ranking posłów POLITYKI 2015

Polityka
Po raz 18. rozstrzygnęliśmy ranking POLITYKI na najlepszych posłów. Marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska, która wspólnie z redaktorem naczelnym POLITYKI Jerzym Baczyńskim wręczała w Sejmie laureatom dyplomy, powiedziała, że być może to jedyne wydarzenie, kiedy o politykach mówi się dobrze i z szacunkiem.
Andrzej Adamczyk (PiS), Robert Biedroń, Marek Biernacki (PO), Andrzej Dera (Zjednoczona Prawica), Ludwik Dorn, Anna Grodzka, Joanna Mucha (PO)Polityka Andrzej Adamczyk (PiS), Robert Biedroń, Marek Biernacki (PO), Andrzej Dera (Zjednoczona Prawica), Ludwik Dorn, Anna Grodzka, Joanna Mucha (PO)

Koniec kadencji Sejmu jest czasem podsumowań, zatem z pomocą koleżanek i kolegów, sprawozdawców parlamentarnych, którzy zgłaszają kandydatów, ocenialiśmy tym razem całą czteroletnią kadencję, a nie jak zwykle rok poselskiej pracy. Wydało się nam to bardziej sprawiedliwe. Ostatni rok Sejmu jest zwykle nietypowy, a ten był szczególny ze względu na wyjątkową kumulację wyborów. Taki czas z reguły bardziej sprzyja czystej polityce, dyskusjom mającym często wymiar propagandowy, wyborczy.

Polityka 40.2015 (3029) z dnia 29.09.2015; Polityka; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "POSŁOWIE i superPOSŁOWIE"

Czytaj także

Kraj

Prof. Marcin Król: Obyśmy znów nie byli głupi

Prof. Marcin Król, historyk idei, o tym, że czeka nas koniec starego świata i nic dobrego z tego na razie nie wyjdzie.

Jacek Żakowski
01.01.2019