Kraj

Premier lepsza niż rząd

Rating polskich ministrów

Piotr Pędziszewski / PAP
Ewa Kopacz zachowała ocenę sprzed roku, a największym wygranym jest Tomasz Siemoniak. Ale średni rating ministrów jest niższy w każdej kategorii.
Polityka

Centrum analityczne POLITYKA INSIGHT, jak co roku przygotowało ocenę rządu. W naszym ratingu (patrz ramka) sprawdzamy działalność wszystkich ministrów w trzech kategoriach – sprawności rządzenia, pozycji politycznej i odbiorze publicznym. Łącznie na wynik składa się 13 różnych dziedzin. W tym roku ocena rządu jest szczególnie ważna, bo już za kilkanaście dni podda się on pod osąd Polaków, którzy zagłosują w wyborach do Sejmu i Senatu.

„Wszystko się musi zmienić, żeby wszystko zostało po staremu” – ten cytat z „Lamparta” Giuseppe di Lampedusy najlepiej oddaje sytuację Ewy Kopacz.

Polityka 41.2015 (3030) z dnia 06.10.2015; Rating rządu; s. 17
Oryginalny tytuł tekstu: "Premier lepsza niż rząd"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Wiedza nastolatków o seksie przypomina średniowieczną mapę świata

„Seks domaciczny” to nieprzypadkowe przejęzyczenie. Polskie nastolatki nie za bardzo wiedzą, jaki organ do czego służy.

Joanna Cieśla
11.08.2015