Kraj

Modlitwa o posady

Tydzień w polityce według Paradowskiej

Zjednoczone siły uczniów oraz drobnej przedsiębiorczości prowadzącej szkolne sklepiki odniosły walne zwycięstwo nad panią minister edukacji i panem ministrem zdrowia. Do szkół oficjalnie wracają drożdżówki.

Wprawdzie nie bardzo wiadomo, dlaczego drożdżówki ze szkół wyszły (w zakazach szło raczej o chipsy, batony i przesłodzone napoje), ale bój o ten gatunek ciastka był rzeczywiście heroiczny. Demonstracyjnie zamykano sklepiki, w których straszyły puste półki, drożdżówki pojawiały się „spod lady”, czyli z pobliskiego sklepu, co przypominało starszym czasy PRL i tzw. sklepy komercyjne. To już był prawie strajk powszechny przeciwko opresyjnej władzy i jakoby zdrowej żywności.

Polityka 41.2015 (3030) z dnia 06.10.2015; Komentarze; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Modlitwa o posady"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018