Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Wierny Tomasz i nieświęty Grzegorz

Bój o przywództwo w Platformie Obywatelskiej

Schetyna i Siemoniak wysłuchują tych samych zarzutów, choć Schetyna od dwóch lat jest odsunięty od partyjnych funkcji. Schetyna i Siemoniak wysłuchują tych samych zarzutów, choć Schetyna od dwóch lat jest odsunięty od partyjnych funkcji. Adam Chełstowski / Forum
Wybory przewodniczącego Platformy Obywatelskiej to nie tylko gra o tron, ale także o przetrwanie partii. Zwłaszcza że do rywalizacji o rolę lidera opozycji przystąpił Ryszard Petru. Jego Nowoczesna właśnie w sondażach wyprzedziła PO.
Tomasz SiemoniakAdam Chełstowski/Forum Tomasz Siemoniak

Wiadomo już, że nowym przewodniczącym Platformy na pewno zostanie były wicepremier i działacz Niezależnego Zrzeszenia Studentów, związany z Dolnym Śląskiem, fan koszykówki. Bo to właśnie łączy obu pretendentów.

Do boju o szefostwo pokiereszowanej partii ostatecznie stanęli bowiem Grzegorz Schetyna i Tomasz Siemoniak, który zastąpił w tym starciu Ewę Kopacz. Obwiniana o wyborczą porażkę, formalnie p.o. przewodniczącej, Kopacz ma obecnie tak słabą pozycję w PO, że jej start mógłby skończyć się dotkliwą klęską.

Polityka 50.2015 (3039) z dnia 08.12.2015; Polityka; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Wierny Tomasz i nieświęty Grzegorz"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >