Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

3 x obojętne

Marsz zwolenników Pawła Kukiza zachęcający do głosowania w referendum za okręgami jednomandatowymi, Kraków, 30 sierpnia 2015 r. Marsz zwolenników Pawła Kukiza zachęcający do głosowania w referendum za okręgami jednomandatowymi, Kraków, 30 sierpnia 2015 r. Beata Zawrzel / Reporter

To była klapa roku, w dodatku wyjątkowo kosztowna. Za ponad 80 mln zł zorganizowano 6 września ogólnopolskie referendum, w którym wzięło udział ledwie 7,8 proc. uprawnionych do głosowania. Pomysł zrodził się spontanicznie w nocy po I turze wyborów prezydenckich, kiedy w sztabie Bronisława Komorowskiego zastanawiano się, jak zdobyć głosy oddane na innych kandydatów – przede wszystkim na Pawła Kukiza. Uradzono, że prezydent zaproponuje obywatelom, aby wypowiedzieli się w kwestii sztandarowego pomysłu Kukiza, czyli jednomandatowych okręgów wyborczych.

Polityka 51/52.2015 (3040) z dnia 15.12.2015; Ludzie i wydarzenia. Kraj 2015; s. 8
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022