Kraj

Druga Beata po Beacie

Kim jest szefowa Kancelarii Premiera

Jarosław Kaczyński o Beacie Kempie: „Jest zdolna, energiczna, odważna, bojowa, czego u nas wielu osobom brakuje”. Jarosław Kaczyński o Beacie Kempie: „Jest zdolna, energiczna, odważna, bojowa, czego u nas wielu osobom brakuje”. Maksymilian Rigamonti / Forum
Politycznym idolem Beaty Kempy jest Zbigniew Ziobro. Nawet prezes PiS napisał o niej kiedyś, że czasami jest zbyt ostra. Ale taka właśnie Beata jest dziś potrzebna.
Największym politycznym idolem Beaty Kempy jest Zbigniew Ziobro.Beata Kempa/Facebook Największym politycznym idolem Beaty Kempy jest Zbigniew Ziobro.

Polityk (nie lubi, jak się mówi o niej polityczka), poseł od trzech kadencji (posłanka jakoś ją śmieszy), szefowa Kancelarii Premiera, wiceprezes Solidarnej Polski. Jarosław Kaczyński napisał w swojej książce „Polska naszych marzeń”, wydanej w 2011 r., że ceni Beatę Kempę „(...) bo jest zdolna, energiczna, odważna, bojowa, czego u nas wielu osobom brakuje. Czasami jest nadto ostra. Ale ją wolę od tych, którzy tylko ple, ple (...)”.

Polityka 6.2016 (3045) z dnia 02.02.2016; Polityka; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Druga Beata po Beacie"
Reklama

Czytaj także

Świat

Wielka Brytania była liderem szczepień. Więc co poszło nie tak?

Chociaż szczepi się rekordowo wielu młodych i rozważane jest wprowadzenie nakazu kłucia pracowników domów opieki, to wirus nie ustępuje. Wariant delta się szerzy, a Boris Johnson znów jest w ogniu krytyki.

Mateusz Mazzini
19.06.2021