Kraj

Czerwone świeci się na złoto

Zwalczanie przejeżdżania na czerwonym świetle to jeden z priorytetów rządowego programu Bezpieczeństwa Drogowego. Zwalczanie przejeżdżania na czerwonym świetle to jeden z priorytetów rządowego programu Bezpieczeństwa Drogowego. Kuba Dąbrowski / Forum

Fotoradary do łapania przejeżdżających na czerwonym świetle okazały się żyłą złota. Średnio robią dwa razy więcej zdjęć niż te rejestrujące przekroczenie prędkości. Zapewne wynika to z tego, że urządzenia te nie są oznakowane. System 20 radarów zaczął działać 19 listopada zeszłego roku. W ciągu zaledwie 40 dni zarejestrował 17,5 tys. przypadków przejechania na czerwonym świetle. – Nie ukrywamy, że skala tych wykroczeń jest szokująca. Mało zachowań na drodze stwarza równie duże zagrożenie dla pieszych i samych kierujących – mówi Marcin Fliegier, szef CANARD, który zarządza siecią fotoradarów.

Polityka 7.2016 (3046) z dnia 09.02.2016; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Jacek Pasik, brat skazanej za zabójstwo w butiku Ultimo, o pomyłce sądowej

16 grudnia 1997 r. w podziemiach butiku Ultimo przy Nowym Świecie w Warszawie zastrzelono mężczyznę i postrzelono kobietę, która cudem przeżyła. Postrzelona pracowała w tym butiku. Zastrzelony był jej mężem, nie miał nic wspólnego ze sklepem, ale tego dnia przyjechał po żonę do pracy i czekał, aż skończy liczyć utarg, żeby ją odwieźć do domu.

Martyna Bunda
23.01.2021