Kraj

Problem wagi ciężarowej

Polsko-rosyjski spór o tiry

Bezledy. Polsko-rosyjskie przejście graniczne. Bezledy. Polsko-rosyjskie przejście graniczne. Jakub Dobrzyński / Forum
Wielka polityka wsiadła do wielkich samochodów. Rosja chce wprowadzić nowe przepisy, dzięki którym odwojuje rynek przewozów drogowych. Na naszych tirowców padł strach. Zwłaszcza że osiągnięte tymczasowe porozumienie jest naprawdę bardzo tymczasowe.
Marek Więcławski - jedna z ofiar polsko-rosyjskiej wojny transportowej; jego ciężarówkę przetrzymywano w Rosji dwa tygodnie.Juliusz Ćwieluch/Polityka Marek Więcławski - jedna z ofiar polsko-rosyjskiej wojny transportowej; jego ciężarówkę przetrzymywano w Rosji dwa tygodnie.

Urodzony i ukształtowany w Mławie Marek Więcławski na 86 kilometrze za Moskwą pierwszy raz w życiu zetknął się z wielką polityką. Wielka polityka, w postaci posterunku transportników (odpowiednicy naszej inspekcji transportu drogowego), uznała, że Marek Więcławski ma kłopoty, a nawet stwarza kłopoty, bo porusza się tirem bez ważnego zezwolenia. Jednym słowem, uznać można nawet, że na skrzyżowaniu dróg A108 i M5 znalazł się w sposób nielegalny, a na to są sierioznyje zakony, czyli paragrafy.

Polityka 9.2016 (3048) z dnia 23.02.2016; Polityka; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Problem wagi ciężarowej"

Czytaj także

Społeczeństwo

Homofobusy jeżdżą po polskich miastach. Szokują i wykluczają

Homofobusy rozpowszechniają nieprawdziwe informacje na temat osób LGBT. To akcja Fundacji Pro-Prawo do Życia, która wbrew nazwie odmawia osobom nieheteroseksualnym prawa do wolnego od dyskryminacji życia w Polsce.

Agata Szczerbiak
17.07.2020