Kraj

Mało pań w PAN

Dziś Polska Akademia Nauk zrzesza 316 członków, w tym 16 kobiet. Dziś Polska Akademia Nauk zrzesza 316 członków, w tym 16 kobiet. harun / Wikipedia

W Polskiej Akademii Nauk dysproporcja płci jest znaczna. Kobiety stanowią zaledwie 4 proc. tego gremium – wynika z raportu „Women for Science”, przygotowanego przez Południowoafrykańską Akademię Nauk przy wsparciu IAP, sieci podobnych akademii z całego świata. Dokument, który właśnie opublikowano, dane zbierał co prawda w 2014 r., ale trudno mówić o progresie – dziś PAN zrzesza 316 członków, w tym 16 kobiet (5 proc.). Średnia światowa jest niewiele wyższa.

Polityka 11.2016 (3050) z dnia 08.03.2016; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 9

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Najtrudniejszy czas dzieciństwa

Tomasz Srebnicki o tym, dlaczego nastolatki są takie niedobre.

Katarzyna Kazimierowska
13.11.2018