Kraj

Publiczne życie prywatne

Tydzień w polityce według Paradowskiej

Nie było za nowej władzy takiej zmiany, która nie niosłaby kadrowej czystki. Nie ma żadnego powodu, aby miał jej uniknąć wymiar sprawiedliwości.

Telewizyjne „Wiadomości”, które niestrudzenie wykuwają nowy kanon polityki informacyjnej służący „dobrej zmianie”, zawiadomiły widzów, że kilka dni temu w jednej z warszawskich restauracji odbyło się spotkanie byłych szefów i wiceszefów Biura Ochrony Rządu. W jakiej sprawie, tego jeszcze „Wiadomości” nie ustaliły, ale z kontekstu (konteksty są obecnie bardzo ważne) wynikało, że spotkanie to miało lub przynajmniej mogło mieć jakiś związek z wypadkiem prezydenckiej limuzyny.

Polityka 13.2016 (3052) z dnia 22.03.2016; Komentarze; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Publiczne życie prywatne"

Czytaj także

Ja My Oni

Magda: Jestem osobą interpłciową

Rozmówczyni zawodowo zajmuje się fotografią dokumentalną. Jest aktywnie zaangażowana w działania na rzecz społeczności osób ze zróżnicowanymi cechami płci, współpracowała z Intersex UK, prowadzi wykłady. Pracuje nad książką będącą zbiorem rozmów z osobami interpłciowymi, ich partnerami/partnerkami i rodzicami. Aktualnie we współpracy z Kampanią Przeciw Homofobii organizuje spotkania informacyjne o interpłciowości oraz grupy wsparcia dla osób interpłciowych i ich rodzin.

Joanna Podgórska
18.08.2020