Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Publiczne życie prywatne

Tydzień w polityce według Paradowskiej

Nie było za nowej władzy takiej zmiany, która nie niosłaby kadrowej czystki. Nie ma żadnego powodu, aby miał jej uniknąć wymiar sprawiedliwości.

Telewizyjne „Wiadomości”, które niestrudzenie wykuwają nowy kanon polityki informacyjnej służący „dobrej zmianie”, zawiadomiły widzów, że kilka dni temu w jednej z warszawskich restauracji odbyło się spotkanie byłych szefów i wiceszefów Biura Ochrony Rządu. W jakiej sprawie, tego jeszcze „Wiadomości” nie ustaliły, ale z kontekstu (konteksty są obecnie bardzo ważne) wynikało, że spotkanie to miało lub przynajmniej mogło mieć jakiś związek z wypadkiem prezydenckiej limuzyny. Dlatego pewnie powyższa informacja znalazła się w ważnym serwisie, który nie dał się nabrać na wyjaśnienia, że było to zwyczajne okolicznościowe „jajeczko”, jakie odbywają się obecnie wszędzie. Co dla niepoznaki jedzono i pito, nie ustalono. Być może spotkanie miało miejsce, zanim funkcjonariusze CBA dostali motywujące ich do lepszej pracy wysokie podwyżki. Wiemy tyle, że spotkanie było prywatne i tajemnicze, choć sama sprawa wydaje się coraz mniej tajemnicza. Ot, po prostu w prezydenckiej limuzynie założono oponę, która miała być przeznaczona do utylizacji, ale ponieważ nowej nie było, typowo po polsku, w myśl zasady, że jakoś to będzie, założono starą, uszkodzoną. Zachowując wszelkie proporcje, można przypomnieć, że do Smoleńska też uparcie latano, nawet na nieistniejące już lotnisko, z coraz mniej przygotowanymi załogami, i jakoś lądowano, aż wreszcie nie wylądowano.

Wyjaśnienia najprostsze na ogół są najbardziej prawdziwe, ale może rzecz okaże się nieco bardziej skomplikowana, gdyż zajmują się nią liczne prokuratury. A co po wielkiej zmianie urodzi się w prokuraturze, trudno przewidzieć. Zainteresowanie zawiadamianiem prokuratury było zresztą ogromne, aż trudno wymienić wszystkich, którzy złożyli doniesienia.

Polityka 13.2016 (3052) z dnia 22.03.2016; Komentarze; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Publiczne życie prywatne"
Reklama