Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Życie po Madrycie

Co dziś robią bohaterowie afery madryckiej

Fotomontaż, od lewej: Adam Rogacki, Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński Fotomontaż, od lewej: Adam Rogacki, Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński Getty Images, Paweł Kozioł/Reporter, Stanisław Kowalczuk/East News, Jacek Herok/newspix.pl
Młodzi, bogaci i lubiani przez prezesa PiS. Mimo afery z wyjazdem do Madrytu ciągle rozdają polityczno-biznesowe karty. Jedni koledzy z partii ich podziwiają, inni nie znoszą.
„Wreszcie mogę się napić wina do lunchu i tabloidy to nie obchodzi” – mawia Hofman.Darek Golik/Forum „Wreszcie mogę się napić wina do lunchu i tabloidy to nie obchodzi” – mawia Hofman.

Jesienią 2014 r. wydawało się, że już jest po nich. Tzw. hofmanowcy – Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki – jako delegaci do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy wzięli pieniądze z kasy Sejmu na podróż samochodami, a do Madrytu polecieli tanimi liniami. Sprawa nie wyszłaby na jaw, gdyby nie awantura w samolocie, którą sprowokowała żona jednego z polityków, a opisał ją „Fakt”. Zanim prokuratura umorzyła sprawę, trójka posłów została usunięta z PiS i żaden z nich nie załapał się na listy w wyborach 2015 r.

Polityka 20.2016 (3059) z dnia 10.05.2016; Polityka; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "Życie po Madrycie"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >