Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Z ostatniej strony

Polityka i obyczaje

Polityka

Ojciec chwali syna. Jan Tadeusz Duda w „Super Expressie” o pierwszym roku prezydenta: „Mój syn zasłużył na piątkę i taką ocenę bym mu wystawił. Ma wizję Polski dumnej, suwerennej, chrześcijańskiej, mocnej”.

Ego Lecha Wałęsy rośnie z wiekiem. Ostatnio b. prezydent przypomniał w „Rzeczpospolitej”, iż nie spotkał się z Obamą, kiedy ten był w Polsce, „mimo wielkich próśb, prawie na kolanach”. Dlaczego? Ponieważ dał Amerykanom rady, „jak zorganizować świat”, lecz oni z nich nie skorzystali. „Więc po co mam się z nim spotykać, żeby sobie zdjęcia robił?”.

Prezes Kurski odwołany – ogłosiła na pierwszej stronie „Gazeta Polska Codziennie”, która prawdopodobnie zamknęła numer, zanim odwołanie zostało odwołane. Z artykułu: „Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, część argumentów za odwołaniem Jacka Kurskiego dotyczy spraw opisanych przez tygodnik »Gazeta Polska«. Przypomnijmy, że chodziło o kontrowersyjną politykę kadrową…”.

Dzień później z łamów „Codziennej” przemówił Tomasz Sakiewicz, naczelny „Gazety Polskiej”: „Telewizję publiczną zamieniono w wielkie studio promocyjne braci Karnowskich. Nie zazdroszczę im, bo teraz będą musieli wraz z Kurskim wziąć odpowiedzialność za to, co tam się dzieje. A dzieje się nie najlepiej”.

Dobrej rady udzielił Kurskiemu Roman Giertych, pisząc na Facebooku: „Jacku, chrzań widzów, liczy się tylko jeden WIDZ! Co Ci po oglądalności, jak za chwilę stacją będzie rządzić Gargasowa?

Polityka 33.2016 (3072) z dnia 09.08.2016; Polityka i obyczaje; s. 106
Oryginalny tytuł tekstu: "Z ostatniej strony"
Reklama