„Polityka” prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mea pulpa

Maciej Skrzątek, lepiej znany światu jako Wróżbita Maciej, schudł 28 kilo.

• Telewizyjna Jedynka zapowiedziała nowości na nowy sezon. Z nowości na antenę nie trafi jednak poranne pasmo śniadaniowe, nie trafi popołudniowe pasmo dla seniorów oraz wieczorny talk-show pana Piotra Goćka. Nowością będzie, jeśli będą widzowie.

• TVP Kultura wyemitowała koncert Jana Pietrzaka i, jak przystało na nazwę kanału, posypały się skargi do KRRiT. Że partyjny satyryk żartował grubiańsko z Platformy, Komorowskiego oraz Grodzkiej. Ja też muszę się poskarżyć. Mnie to śmieszyło.

Ewa Farna, wokalistka, której rozmiar talentu oraz biustu są podobne, rozstała się ze swoim menedżerem Leszkiem Wronką. Leszek towarzyszył Ewie od 12. roku życia. Teraz została sama. 22 lata. To jest już wiek, za którym nawet ja się nie oglądam.

• Niespokojny duch rodziny Królikowskich, czyli Antek Królikowski, rozstał się ze swoją narzeczoną Katarzyną Sawczuk. Szkoda. Antoni, głowa do góry. Zrozumienie kobiet to nie fizyka kwantowa. Ta rządzi się jakimiś zasadami.

• Polsat zdecydował się kontynuować cykl dokumentalny zatytułowany „Rinke za kratami”. Holenderski producent Rinke Rooyens oprowadza widzów po niezrozumiałym świecie zakładów karnych. Niezrozumiałych podobnie jak prowadzący.

• 63 proc. rodaków nie czyta książek. 46 proc. ufa Andrzejowi Dudzie. Czyli, jak widać, z myśleniem bywa różnie. Dlatego nie zdziwi nikogo fakt zniknięcia z ramówki TVP1 magazynu kulturalnego „Pegaz”. Ojczyzna jest w dobrych rękach, niestety, daleko od głowy.

• „Gliniarze” to nowy serial z cyklu docu-crime. Pojawi się na antenie stacji Polsat. Paradokument opowiada o pracy stołecznego Wydziału Kryminalnego Policji. To dobry pomysł. Pozbędziemy się przestępców, gdy umrą ze śmiechu w trakcie emisji.

Joanna Lichocka, członkini Rady Mediów Narodowych, stwierdziła, że „z mediów publicznych znikła nienawiść, chcemy, aby panował w nich pełen pluralizm”. Joanna ma poczucie humoru tak wielkie, że można by na nie zaciągnąć kredyt hipoteczny.

• Najsłynniejszy ślub roku, pomimo że jeszcze nie miał miejsca, tym razem odbędzie się we Francji. Tam Agnieszka Szulim poślubi Piotra Staraka. Zostało już wynajęte całe Lazurowe Wybrzeże. Goście dopłyną pontonami, a pozostałych wyrzuci morze.

• Oto metamorfoza roku. Maciej Skrzątek, lepiej znany światu jako Wróżbita Maciej, schudł 28 kilo. Teraz już nikt mu nie zarzuci, że wróżenie z kart w telewizji to grube nieporozumienie.

• Nowym szefem „Teleexpressu” został Klaudiusz Pobudzin, absolwent Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Klaudiusz wcześniej terminował w TV Trwam i „Wiadomościach” TVP1. Jeśli chodzi o etykę, jest abstynentem.

• Mocne wejście córki wokalistki Kasi Kowalskiej. Ola Kowalska studiuje projektowanie mody w Londynie i wyznała ostatnio, że nie zna swego ojca, greckiego muzyka Kostka Joriadisa. Nie dziwię się. Teraz lepiej nie znać żadnego Greka.

• To wiadomość i dobra, i zaskakująca zarazem. Agnieszka Kotulanka, gwiazda serialu „Klan”, już nie pije. Są na to twarde dowody. Ostatnio tak zwani paparazzi zrobili jej zdjęcia, jak nie kupowała alkoholu.

• „Kabaret na żywo” to nowy show kabaretowy, który pojawi się na antenie telewizji Polsat. W niedzielne wieczory kabaretowi uchodźcy z TVP opowiedzą o prześladowaniach. Wszystko wskazuje na to, że bez abonamentu też może być wesoło.

• Nowy program kulinarny zatytułowany „Bake Off – Ale ciacho!” w TVP2 poprowadzą Anna Gacek z radiowej Trójki i Paulina Mikuła. Gacek to jedyny ciekawy transfer odzyskanej TVP. Jej charakterystyczny brak „rrr” uniemożliwia jednak powiedzenie: „K...wa, czemu teraz?”.

Polityka 34.2016 (3073) z dnia 16.08.2016; Kultura; s. 69
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną