Kraj

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Telewizyjna Jedynka zapowiedziała nowości na nowy sezon. Z nowości na antenę nie trafi jednak poranne pasmo śniadaniowe, nie trafi popołudniowe pasmo dla seniorów oraz wieczorny talk-show pana Piotra Goćka. Nowością będzie, jeśli będą widzowie.

• TVP Kultura wyemitowała koncert Jana Pietrzaka i, jak przystało na nazwę kanału, posypały się skargi do KRRiT. Że partyjny satyryk żartował grubiańsko z Platformy, Komorowskiego oraz Grodzkiej. Ja też muszę się poskarżyć. Mnie to śmieszyło.

Ewa Farna, wokalistka, której rozmiar talentu oraz biustu są podobne, rozstała się ze swoim menedżerem Leszkiem Wronką. Leszek towarzyszył Ewie od 12. roku życia. Teraz została sama. 22 lata. To jest już wiek, za którym nawet ja się nie oglądam.

• Niespokojny duch rodziny Królikowskich, czyli Antek Królikowski, rozstał się ze swoją narzeczoną Katarzyną Sawczuk. Szkoda. Antoni, głowa do góry. Zrozumienie kobiet to nie fizyka kwantowa. Ta rządzi się jakimiś zasadami.

• Polsat zdecydował się kontynuować cykl dokumentalny zatytułowany „Rinke za kratami”. Holenderski producent Rinke Rooyens oprowadza widzów po niezrozumiałym świecie zakładów karnych. Niezrozumiałych podobnie jak prowadzący.

• 63 proc. rodaków nie czyta książek. 46 proc. ufa Andrzejowi Dudzie. Czyli, jak widać, z myśleniem bywa różnie. Dlatego nie zdziwi nikogo fakt zniknięcia z ramówki TVP1 magazynu kulturalnego „Pegaz”. Ojczyzna jest w dobrych rękach, niestety, daleko od głowy.

• „Gliniarze” to nowy serial z cyklu docu-crime. Pojawi się na antenie stacji Polsat. Paradokument opowiada o pracy stołecznego Wydziału Kryminalnego Policji.

Polityka 34.2016 (3073) z dnia 16.08.2016; Kultura; s. 69
Reklama