Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Z ostatniej strony

Polityka i obyczaje

Polityka

Wywiad tygodnia – prof. Ewa Łętowska w weekendowej „Gazecie Wyborczej”. Fragment dotyczący nie tylko „bezczelnej prywatyzacji” w stolicy: „Takie słabe państwo, jakie mamy, wystarcza na socjalizm, który bywał prymitywnie opresyjny i nie rodził takich pokus. Ale nie wystarcza na kapitalizm, który kusi w sposób wyrafinowany, a złoczyńców skłania do subtelnych inwencji”.

Tytuł z „Faktu”: „Rozkaz prezesa: Nie pomagać frankowiczom”. Jak dowiedział się tabloid, Jarosław Kaczyński przedstawił mocne argumenty: „Po co mamy frankowiczom pomagać, skoro oni głosują na Ryszarda Petru?... Gdyby kredyty przewalutować, efekt byłby taki, że to Andrzej Duda spiłby śmietankę, a rząd tylko by za to zapłacił!”.

W „Najwyższym czasie!” napisali, że plan Morawieckiego to „morderstwo wolnego rynku w Polsce”. Czytelnik przesłał sprostowanie: „Powiedziałbym raczej, że to aborcja, niedopuszczenie do urodzenia, a nie morderstwo. Nie można zabić czegoś, co nigdy się nie narodziło”.

Katarzyna Gójska-Hejke w „Gazecie Polskiej Codziennie” o Kazimierzu Ujazdowskim, europośle PiS, który wyraził zdanie odrębne w kwestii Trybunału Konstytucyjnego: „Trudno nie odnieść wrażenia, że ten dość nieudolny polityk po prostu nie wytrzymuje psychicznie obciążeń związanych z próbą uwolnienia Polski z pęt postkomunizmu”.

„Palec posła Pyzika” stał się tematem dużego artykułu w „Rzeczpospolitej”. Chodzi o wulgarny gest parlamentarzysty, którym komisja etyki zajmie się we wrześniu.

Polityka 36.2016 (3075) z dnia 30.08.2016; Felietony; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Z ostatniej strony"

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama