Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Polityka i obyczaje

Polityka

Aż strach otwierać „Warszawską Gazetę”. Na pierwszej stronie tytuł: „Czy Komorowski pójdzie siedzieć?”. W innym miejscu czytelnik pyta: „Dlaczego taka Gronkiewicz-Waltz, Adamczyki i im podobni siedzą nadal w urzędach i ratuszach zamiast na Mokotowie na Rakowieckiej lub na Białołęce?”. Ponadto na łamach „Gazety” reklamuje się bliżej nieznany miesięcznik „Polska bez cenzury” z tytułem na okładce: „Czy Tusk pójdzie siedzieć?”.

Kilkudziesięciu posłów klubu PiS nie posłuchało prezesa i zagłosowało przeciw odrzuceniu projektu restrykcyjnej ustawy antyaborcyjnej. Nazajutrz Kaczyński wezwał na Nowogrodzką kierownictwo partii. Jak relacjonował Marek Suski w „Super Expressie”: „Panował nastrój pracy i powagi. Myśleliśmy, ile jeszcze możemy zrobić dla Polski. Jarosław Kaczyński był w bardzo dobrej formie”.

Jak należało się spodziewać, z wyniku głosowania bardzo niezadowoleni są radykalni obrońcy życia poczętego. Portal Polonia Christiana: „Posłowie PiS, powołując się niezmiennie na nauczanie Kościoła i twierdzący, że to za ich rządów »dumna Polska wstaje z kolan«, sprzeciwili się naukom Jana Pawła II i wyraźnie przestraszyli się manifestacji wulgarnych aborcjonistek i europejskiej lewicy. Oszukali swoich wyborców i zdradzili skazywane na śmierć dzieci”.

Już w najbliższą sobotę na Jasnej Górze rozpocznie się Wielka Pokuta Polaków. Jak zapowiadają organizatorzy spotkania: „Polacy różnych stanów i w różnym wieku u stóp Królowej Polski spotkają się, by wyprosić dla Polski przebaczenie i uzdrowienie oraz zburzyć mury zła i grzechu budowane w naszej Ojczyźnie przez wieki i pokolenia”.

Polityka 42.2016 (3081) z dnia 11.10.2016; Felietony; s. 114
Reklama