Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Na 11 listopada: Niepodległościówka w Sulejówku

Kartka z Józefem Piłsudskim, która powstała w ramach akcji społecznej Mamy Niepodległą. Autor: Tomasz Bereźnicki, absolwent krakowskiej ASP, rysownik i twórca komiksów. Kartka z Józefem Piłsudskim, która powstała w ramach akcji społecznej Mamy Niepodległą. Autor: Tomasz Bereźnicki, absolwent krakowskiej ASP, rysownik i twórca komiksów. mat. pr.
Muzeum Józefa Piłsudskiego zaprasza mieszkańców stolicy i okolic do podwarszawskiego Sulejówka na wspólne radosne świętowanie.

Jak co roku z okazji Narodowego Święta Niepodległości Muzeum Józefa Piłsudskiego zaprasza mieszkańców stolicy i okolic do podwarszawskiego Sulejówka na wspólne radosne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku obchody 11 listopada mają podwójnie radosny charakter – są bowiem finałem uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowoczesnego kompleksu muzealno-edukacyjnego w Sulejówku.

11 listopada o 13.00 na stadionie przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sulejówku (ul. Paderewskiego 29) rozpocznie się Niepodległościówka organizowana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego. Rodzinne gry plenerowe, pokazy woltyżerki, warsztaty edukacyjne, finał akcji Mamy Niepodległą!, wystawa prezentująca powstające muzeum, a na zakończenie wielki koncert gwiazd polskiej sceny zatytułowany „Muzeum na stulecia!”, podczas którego zaśpiewają m.in. Kasia Kowalska, Zakopower, Lora Szafran, Wojciech Waglewski, Maciej Balcar, to tylko część atrakcji, które będą czekały na gości w Sulejówku.

Festiwal Niepodległości

Zaczynamy o 13.00. Starsi i młodsi będą mogli wziąć udział w plenerowej grze „Pobór do Legionów”, edukatorzy poprowadzą warsztaty Barwy Nieobojętne, wyjaśniające symbolikę naszych barw narodowych, a artyści z Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego zaproszą wszystkich do rozgrzewająco-zagrzewających śpiewanek patriotycznych. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy również wielkoformatowe, plenerowe gry planszowe. W toku gry uczestnicy prześledzą drogę Polaków do odzyskania upragnionej niepodległości w 1918 r.

Wyjątkowy klimat zagwarantują ułani prezentujący pokazy woltyżerki, gazeciarze rozdający gościom specjalne wydanie muzealnego magazynu „Świat wokół Marszałka” i rekonstruktorzy w legionowych mundurach.

Reklama