Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

W Sulejówku powstanie nowoczesny kompleks muzealno-edukacyjny Muzeum Józefa Piłsudskiego

Wizualizacja Muzeum z lotu ptaka Wizualizacja Muzeum z lotu ptaka Platige Image / mat. pr.
Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego odbędzie się 9 listopada. Zapraszamy!
Projekt kompleksu Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówkumat. pr. Projekt kompleksu Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

9 listopada 2016 r. odbędzie się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowoczesnego kompleksu muzealno-edukacyjnego Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. W obecności gości honorowych – prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, władz państwowych i samorządowych oraz przedstawicieli środowisk, dla których powstające muzeum ma szczególnie znaczenie – zostanie podpisany akt erekcyjny, a następnie wmurowany kamień węgielny. Jest to kolejny ważny moment w historii Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Muzeum Józefa Piłsudskiego to jedna z najważniejszych inwestycji kulturalnych państwa polskiego, która zostanie udostępniona zwiedzającym w 2018 r., w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Przesłanie „Muzeum na stulecia” określa z jednej strony działania planowane przez Muzeum związane z obchodami setnych rocznic ważnych wydarzeń w historii Polski, które będziemy świętować w latach 2018-2021, z drugiej strony oddaje najważniejszą ideę budowanego Muzeum – czerpanie z historii dla budowania przyszłości Polski na kolejne stulecia.

Dwudniowe uroczystości z okazji wmurowania kamienia węgielnego zakończy wspólne radosne świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, czyli Niepodległościówka w Sulejówku! Szczegóły znajdą Państwo na stronie Muzeum www.muzeumpilsudski.pl.

Józef Piłsudski to jedna z najważniejszych postaci polskiej historii – budowniczy polskiej niepodległości, Pierwszy Marszałek odrodzonej Rzeczypospolitej i Wódz Naczelny zwycięskiej armii broniącej Europy Zachodniej przed bolszewicką Rosją w 1920. Muzeum poświęcone jego życiu i działalności powstaje w Sulejówku pod Warszawą. Nowy budynek, zlokalizowany w parku, odpowiada roli społecznej i publicznej, jaką ma pełnić ta nowoczesna instytucja.

Reklama