„Polityka” prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Oświadczenie Obywateli RP: Ręce precz od grobów ofiar

Obywatele RP / •
Żądamy natychmiastowego wycofania decyzji o ekshumacji ciał tych ofiar katastrofy smoleńskiej, których rodziny tego sobie nie życzą.

Poseł Jarosław Kaczyński
Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro
Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski

Panowie!
Żądamy natychmiastowego wycofania decyzji o ekshumacji ciał tych ofiar katastrofy smoleńskiej, których rodziny tego sobie nie życzą.

Nie ma powodu wchodzić dzisiaj w merytoryczne sporyo zasadność zaplanowanych w Prokuraturze Krajowej badań. Onew oczywisty sposób nie mają żadnego sensu. Żaden nowy szczegół nie zostanie ujawniony – chyba, że planując ekshumacje, zaplanowali Panowie również fałszerstwo. Badania – gdyby nawet rzeczywiście były do czegokolwiek potrzebne z uwagi na dobro jakiegokolwiek postępowania dotyczącego przyczyn katastrofy – można ograniczyć do tych osób, których bliscy wyrażają na to zgodę.

Panom to jednak nie wystarcza. Panów decyzja jest czystym barbarzyństwem. Podejmują ją Panowie, bo mogą. I najwyraźniej lubią Panowie patrzeć na bezsilną rozpacz ludzi, których godność Panowie poniewierają.

Pośle Kaczyński!
Oświadczamy Panu, a Panów Prokuratorów prosimy o przyjęcie do wiadomości tego oświadczenia, że albo decyzja o ekshumacjach przeprowadzanych wbrew woli bliskich zostanie cofnięta przed 10 grudnia 2016, albo nie będzie Pan już mógł odbywać swoich miesięcznic na Krakowskim Przedmieściu. Proszę wydać stosowne dyspozycje Panom Prokuratorom.

Jak z pewnością Pan wie, występując przeciw tym pożałowania godnym celebracjom, demonstracyjnie okazywaliśmy dotąd poszanowanie dla ich rzekomo religijnego i żałobnego charakteru. Niemal każde zdanie wypowiadane tam przez Pana i towarzyszące Panu osoby profanowało religię, pamięć o zmarłych, elementarną uczciwość, poniewierało godność państwa i poszczególnych obywateli. Wielokrotnie naruszano tam prawo. Pomimo tego wszystkiego szanowaliśmy Państwa prawo do zgromadzeń, należną Państwu wolność słowa i Państwa prawo do kultu religijnego, choćby najbardziej szalonego.

Wobec barbarzyństwa, którego Pan się dzisiaj dopuszczaz udziałem Panów Prokuratorów, uznajemy jednak, że nie istnieje już żaden powód, by Państwa prawa respektować. Obrażające wszystkie ludzkie wartości szkaradzieństwo, które Panowie zaplanowali, jest wynikiem właśnie tych odrażających spektakli, które zwą Państwo miesięcznicami.

Dość!
10 grudnia zastaną nas Państwo na miejscu, w którym ustawiają Państwo swój smoleński ołtarzyk, a Pan, Pośle Kaczyński, swoją groteskową drabinkę. To miejsce będzie zajęte przez wolnych obywateli solidarnie stających w obronie ludzi, których z żądzy zemsty postanowił Pan sponiewierać.

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną