Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Grand Press 2016: Bianka Mikołajewska z portalu OKO.press dziennikarką roku

Bianka Mikołajewska Bianka Mikołajewska Jacek Marczewski / Agencja Gazeta
Nagrody Grand Press przyznaje co roku branżowy miesięcznik „Press” za najlepsze materiały prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe.

Dziennikarką Roku została szefowa zespołu śledczego portalu OKO.press Bianka Mikołajewska, była dziennikarka POLITYKI i „Gazety Wyborczej”.

„Ta nagroda cieszy przede wszystkim dlatego, że jest przyznawana przez większość redakcji w kraju. To niezwykłe uczucie wiedzieć, że tyle redakcji, pomimo dzielących je różnic, jest w stanie wybrać jedną osobę, która otrzymuje ten tytuł” – mówiła.

Drugie miejsce w wyborze Dziennikarza Roku zajęły dziennikarki „Gazety Stołecznej”: Iwona Szpala i Małgorzata Zubik. Zdobyły też Grand Pressa w kategorii „Dziennikarstwo śledcze” za artykuł „Komu działkę”, opisujący kulisy warszawskiej reprywatyzacji.

Trzecie miejsce w kategorii Dziennikarz Roku zajęła Ewa Siedlecka z „Gazety Wyborczej”. Zajmuje się tematyką prawnoczłowieczą i prawami zwierząt.

W kategorii „News” Grand Press zdobył cykl „Afera Misiewiczowa”, którego autorami są Stanisław Skarżyński i Konrad Radecki-Mikulicz z portalu OKO.press.

W kategorii „Publicystyka” Grand Pressa zdobył tekst „Klasa średnia z łaski PiS” Michała Szułdrzyńskiego z „Rzeczpospolitej”.

W kategorii „Reportaż prasowy” Grand Pressa otrzymał reportaż Anny Śmigulec z „Dużego Formatu – tygodnika „Gazety Wyborczej” – „Wojny Galiny”.

W kategorii „Reportaż radiowy” nagrodę dostała praca Alicji Kulik z Polskiego Radia Olsztyn „Skazani na siebie”.

W kategorii „Reportaż telewizyjny” Grand Pressa zdobył materiał „Droga przez piekło”. To reportaż Wojciecha Bojanowskiego z TVN 24, przygotowany na fragmencie autostrady w Calais, na którym zdeterminowani imigranci, chcąc się dostać do Wielkiej Brytanii, napadają na jadące w stronę granicy ciężarówki.

Nagrodę Grand Press w kategorii „Wywiad” otrzymała Magdalena Rigamonti z „Dziennika Gazety Prawnej" za rozmowę z Marcinem Wolskim, dyrektorem TVP 2, pt. „Zasady są jasne: wygrała ta partia i morda w kubeł”.

Grand Press Economy dla dziennikarza ekonomicznego otrzymał Bartosz Godusławski z „Pulsu Biznesu”.

Grand Press Digital dla dziennikarzy, którzy innowacyjnie wykorzystują nowoczesne technologie w pracy dziennikarskiej, trafił do Jarosława Kuźniara z Onetu.

Nominacje Grand Press 2016 dla dziennikarzy POLITYKI

W tegorocznej edycji Grand Press nominowanych było troje dziennikarzy POLITYKI. W kategorii „Publicystyka” nominowano Ewę Wilk za tekst „Uległość”, w którym nasza autorka przedstawia Jarosława Kaczyńskiego jako sprawnego guru, utalentowanego budowniczego własnej charyzmy.

W kategorii „Reportaż Prasowy” nominowano tekst „Takie jest życie, córuchna” autorstwa Edyty Gietki. Reportaż to historia siostry przez lata gwałconej przez brata, której – gdy doniosła w końcu o tym policji – wyrzekli się matka i ojciec.

W kategorii „Wywiad” nominowano Rafała Wosia za rozmowę „Zniesmaczona sympatyczka” z Kataryną, która mówi szczerze o trudach samodzielnego myślenia w czasach ideologicznych monobloków.

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną