Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Z ostatniej strony

Polityka i obyczaje

Polityka

Najmłodsi dają przykład. Z „Gazety Polskiej”: „W Tychach gościł wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Spotkanie nt. »Rodzina-Metropolia-Polska« odbyło się w fantastycznej atmosferze. Otworzył je występ przedszkolaków przystrojonych w biało-czerwone szarfy. Dzieci w wierszach i piosenkach wyraziły swoją miłość do ojczyzny”.

Prezydent Andrzej Duda w świątecznym numerze „Do Rzeczy” zapewnił, że straszenie Trybunałem Stanu nie robi na nim wrażenia. „Ja jestem pewien, że od momentu objęcia urzędu zawsze poruszałem się w granicach konstytucji i obowiązującego prawa. Nigdy tych granic nie przekroczyłem. A że mnie straszą? Niech straszą”.

Jeśli prezydent w „Do Rzeczy”, to premier we „wSieci”. „Zostałam tak wychowana, że pewnych granic nigdy nie przekroczę – pochwaliła się Beata Szydło. – Gdybym musiała zrobić coś, co nie zgadza się z moimi wartościami, gdybym musiała żyć wbrew sobie, to zrezygnowałabym. Dlatego bardzo dbam, by po prostu być sobą”.

Władysław Frasyniuk tak scharakteryzował przebieg przedświątecznej konferencji najwyższych władz PiS, podczas której prezes wykonywał pojednawcze gesty wobec opozycji: „Ze środowych wystąpień PiS bił autentyczny strach. Kaczyński nie odwoływał się już do Piłsudskiego, nie straszył, że »sami budujecie sobie Berezę Kartuską«. Zmienił swoją narrację na Gierkowskie »partia z narodem, naród z partią«”.

„Super Express” dotarł do tajnej instrukcji rozsyłanej przez zwierzchnictwo do parlamentarzystów PiS, określającej precyzyjnie, jak należy komentować niedawne wydarzenia.

Polityka 1.2017 (3092) z dnia 27.12.2016; Felietony; s. 170
Oryginalny tytuł tekstu: "Z ostatniej strony"
Reklama