Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Z ostatniej strony

Polityka i obyczaje

Polityka

Psycholog prof. Krystyna Skarżyńska w „Magazynie Świątecznym” „Gazety Wyborczej” zwraca uwagę: „dwaj najbardziej radykalni politycy tego obozu – Kaczyński i Macierewicz – są już starszymi ludźmi. A historia dowodzi, że starszy wiek przywódcy jest czynnikiem zwiększającym ryzyko dyktatury. Starsi są bardziej zamknięci na świat, częściej niż młodsi chorują i bywają depresyjni, co utrudnia prowadzenie trafnych analiz sytuacji. Mają też złudzenie swojej niezbędności, a z drugiej strony – licząc się z przemijaniem – łatwiej godzą się na niekontrolowany i negatywny rozwój sytuacji”.

Prowadzący „Poranną rozmowę w Radiu RMF” Robert Mazurek zapytał ministra spraw zagranicznych: „Chce pan mówić do Białorusi głosem telewizji Polonia, czyli po polsku, a Białorusini nie wszyscy mówią po polsku”, na co Witold Waszczykowski odparł rezolutnie: „A nauczą się”. Niewykluczone, że przyjdzie im to łatwiej, niż panu ministrowi nauczenie się dyplomacji.

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł chce konkurować z ministrem Waszczykowskim na głupie wypowiedzi i dlatego dziennikarza Radia TOK FM zapewniał: „Mówiąc o smogu, o zanieczyszczonym powietrzu, zapominamy o tym, co jest znacznie bliżej nas, jeśli chodzi o możliwość oddychania świeżym powietrzem. Znaczna część Polaków ciągle pali papierosy”. Co z niepalącymi?

Ale czemu się dziwić, skoro trzecia osoba w państwie (jak sam o sobie mówi) marszałek Senatu Stanisław Karczewski opowiada o wizycie na Białorusi jak dziecko o udanych wakacjach („Rzeczpospolita”): „Łukaszenko podejmuje swoich oficjalnych gości w monumentalnym pałacu, olbrzymim, tak że człowiek czuje się tym bogactwem przytłoczony.

Polityka 2.2017 (3093) z dnia 10.01.2017; Felietony; s. 106
Oryginalny tytuł tekstu: "Z ostatniej strony"
Reklama