Mariusz Janicki poleca nowy numer POLITYKI
Zasmucająca epopeja smoleńska nie kończy się z jednej głównej przyczyny – obecna władza nie może się przyznać do totalnej klęski.
Okładka najnowszego wydania POLITYKI
Polityka

Okładka najnowszego wydania POLITYKI

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI
Michał Mutor/Polityka

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Już siedem lat żyjemy w cieniu smoleńskiej brzozy. I chociaż – jak pokazują sondaże – coraz mniej Polaków wierzy w zamach na prezydenta, PiS nie składa broni i wynajduje coraz bardziej absurdalne teorie, stawia zarzuty, szuka winnych. Ta zasmucająca epopeja się nie kończy z jednej głównej przyczyny – obecna władza nie może się przyznać do totalnej klęski. Przez półtora roku, kiedy mogła już wszystko, nie znalazła dowodów na „zbrodnię”.

W najnowszej POLITYCE Wojciech Szacki opisuje te posmoleńskie lata, to jak ewoluował zamach, co mówili Macierewicz, Kaczyński i inni, jak zmieniała się opinia publiczna w kwestii tej tragedii i co z tego dzisiaj zostało. Polecam Państwu tę krótką historię pewnego szaleństwa.

Co jeszcze w najnowszej POLITYCE? Rafał Kalukin przyjrzał się legendzie Jarosława Kaczyńskiego jako przenikliwego rzekomo diagnosty, który świetnie wyczuwa społeczne trendy, tylko ma złe recepty na leczenie. Czy aby naprawdę?

Słowacki dziennikarz Tomas Forro wraz z Grzegorzem Rzeczkowskim powracają do głośnej historii z grudnia 2015 r., kiedy to wysłany przez ministra Macierewicza Bartłomiej Misiewicz „przejął” Centrum Europejskiego Kontrwywiadu NATO. Autorzy poszli ciekawymi tropami, pokazują dalszy ciąg tamtych zdarzeń, ujawniają nieznane kulisy. Polecam.

W nowej POLITYCE znajdziecie tez Państwo kolejny odcinek z naszego cyklu „Co po PiS”. Tym razem Łukasz Wójcik i Marek Ostrowski opisują stan relacji Polska–Unia Europejska po sławetnym „zwycięstwie” partii Kaczyńskiego w sprawie wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej – co trzeba będzie naprawiać, jak zminimalizować szkody w polityce zagranicznej, kiedy PiS nie będzie już rządził? Odpowiedzi w tekście.

I jeszcze: rozmowa z dr. Jackiem Kucharczykiem o postawach i poglądach polskiej młodzieży na sprawy publiczne i europejskiej, i jak one wyglądają w porównaniu do rówieśników w innych krajach. O sumieniu ginekologa, czyli o tym, że coraz trudniej polskim kobietom przychodzi zdobycie recepty na tabletki antykoncepcyjne. O najgroźniejszych przestępcach na tle seksualnym – co z nimi robić, kiedy wychodzą z więzienia po odbyciu wyroku?

Ponadto: znany twórca kryminałów Zygmunt Miłoszewski o grach wideo i Aleksandra Żelazińska o kontrowersyjnym youtuberze Łukaszu Jakóbiaku.

Zachęcam Państwa do zakupu numeru POLITYKI z kolejną książką dla dzieci z naszego cyklu. W tym tygodniu jest to „Rasmus i włóczęga” słynnej pisarki Astrid Lindgren. Gorąco polecam, to prawdziwa klasyka!

Życzę miłej lektury.

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną