Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kraj

Stanisław Pięta, życie i działalność

Poseł Pięta: szeregowy członek PiS o modelowych poglądach

Poseł Stanisław Pięta Poseł Stanisław Pięta Arkadiusz Markowicz / PAP
Poseł z partii rządzącej chce dobrze dla wszystkich.
Od początku nieprzerwanej od 2005 r. kadencji poselskiej Stanisław Pięta upominał się już o dobro większości obywateli.Stanisław Kowalczuk/EAST NEWS Od początku nieprzerwanej od 2005 r. kadencji poselskiej Stanisław Pięta upominał się już o dobro większości obywateli.

W ostatnim dniu marca 2017 r. poseł Pięta ujął się publicznie za polskimi uczniami, nazywając ich nauczycieli czerwoną lumpeninteligencją, którą wyrzuciłby ze szkół na pysk. Chodziło o strajki przeciwko reformowaniu oświaty przez partię rządzącą. Jako członek partii poseł Pięta ujawnił z głowy, że Związek Nauczycielstwa Polskiego to postkomuniści, progenderyści i pro-Rosjanie. Przekaz poszedł w Polskę.

Natomiast dzień wcześniej w rozmowie z dziennikarzem w rodzinnej Bielsku-Białej Stanisław Pięta podawał się za człowieka kulturalnego, który nigdy nie obraża ludzi – jedynie walczy ze szkodliwymi ideami. Ponieważ – tłumaczył – jego partia dobrze wie, które idee paczą Polaków. Aby zrozumieć partię rządzącą, dobrze jest utożsamić się z drogą życiową posła Pięty – szeregowego członka o modelowych poglądach.

Młodość posła

Stanisław Pięta przychodzi na świat w Bielsku-Białej, w rodzinie robotniczej, w maju 1971 r., a dokładnie w rocznicę radzieckiego dnia zwycięstwa w II wojnie światowej. Kształt polityczny powojennej Europy determinuje postawę światopoglądową małego Stanisława. Ojciec jest ślusarzem, matka włókniarką, syn uczęszcza do zawodówki Zakładów Wytwórczych Sprzętu Elektrycznego Belos, przygotowując się do emigracji jako elektryk do Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszka duża część rodziny. W latach 80. paczki nadchodzące z Ameryki pobudzają mu wyobraźnię polityczną – wspomina superciuchy, płynną czekoladę, zapałki niewrażliwe na wilgoć – oto jak bohater styka się z faktem istnienia lepszego świata poza blokiem komunistycznym.

Jednak zanim wyjedzie, Stanisław za namową ojca dodatkowo rozwija się zawodowo w Technikum Energetycznym, zdobywając specjalność elektromechanika maszyn i aparatów elektrycznych.

Polityka 15.2017 (3106) z dnia 11.04.2017; Opowieści świąteczne; s. 31
Oryginalny tytuł tekstu: "Stanisław Pięta, życie i działalność"
Reklama