Kraj

Nie wpuszczają do Puszczy

Czy Nadleśnictwo, wprowadzając zakaz wstępu do Puszczy, próbuje w ten sposób zatuszować kolejne wycinki? Czy Nadleśnictwo, wprowadzając zakaz wstępu do Puszczy, próbuje w ten sposób zatuszować kolejne wycinki? Adam Ławnik / EAST NEWS

Od początku kwietnia prawie 90 proc. powierzchni lasów Puszczy Białowieskiej (11,2 tys. ha) na terenie Nadleśnictwa Białowieża zostało objętych zakazem wstępu. Oficjalna wersja brzmi, że krok ten jest podyktowany ochroną zdrowia i bezpieczeństwa odwiedzających Puszczę. Mają im zagrażać m.in. martwe drzewa zaatakowane przez kornika drukarza, które trzeba niezwłocznie usunąć. Organizacje ekologiczne i miejscowi mieszkańcy uważają jednak, że Nadleśnictwo próbuje w ten sposób zatuszować kolejne wycinki (realizowane na podstawie decyzji dyrektora generalnego Lasów Państwowych z lutego br.

Polityka 17/18.2017 (3108) z dnia 25.04.2017; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 10

Czytaj także

Kultura

Dzieła Fangora biją rekordy cen na aukcjach. Skąd ta moda?

W ostatni wtorek w domu aukcyjnym Polswiss Art odbyła się nietypowa aukcja – licytowano dzieła tylko jednego twórcy. Mogłoby się wydawać, że aukcja monograficzna to pomysł ryzykowny. Ale nie w przypadku Wojciecha Fangora.

Aleksander Świeszewski
22.09.2019