Polityka i obyczaje

Z ostatniej strony
Polityka

Prof. Marek Safjan w „Newsweeku” ponuro: „Nie wykluczam, że przegraliśmy. Wszyscy: elity prawnicze, media, politycy… Wszyscy ponosimy odpowiedzialność za to, co się wydarzyło. (…) Nie mam dobrej odpowiedzi, dlaczego tak się stało. Dlaczego społeczeństwo (…) przestało cenić własną wolność. Przestało rozumieć, o co w tym wszystkim chodzi. Przestało rozumieć, na czym polega stawka w fundamentalnym sporze, który toczy się dziś w Polsce”.

Roman Giertych na swoim Facebooku doradza prezesowi: „panie Jarosławie K. pana zbrodnia będzie niedoskonała. Ponieważ łamiąc Konstytucję obalił Pan swój demokratyczny mandat do rządzenia to pewnie Pańskie rządy skończą się szybciej niż jest to w Konstytucji opisane. Kiedy? Nie wiem. Ale na Pana miejscu trzymałbym w pogotowiu helikopter. Kto wie, może Antoni załatwi Panu u Rosjan azyl? Za tę robotę, którą dla nich robi musi mieć przecież u nich wielkie poważanie.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj