Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Mea pulpa

TVP pracuje nad serialem o życiu Agnieszki Osieckiej.

• Oto godny następca Bartłomieja Misiewicza. Nazywa się poseł Tarczyński Dominik. Tym razem reprezentant PiS pochwalił się odpoczynkiem na motorówce, sto kilometrów od ofiar nawałnicy. Za dwa lata wybory. Miejmy nadzieję, że wtedy też popłynie.

• Znamy już jurorów nowego programu TVP „The Voice Kids”. Najmłodszych uczestników oceniać będą Edyta Górniak, Dawid Kwiatkowski oraz Baron i Tomson. Edyta to dobry pomysł na pedagoga. Pokaże, że życie można pokonać tylko przebojem. Jednym.

• Już wkrótce pojawić się mają nowe odcinki serialu „Ucho prezesa”. W rolę Jarosława Gowina wcieli się Andrzej Seweryn. Dziś jest to serial popularnością doganiający kultową „Stawkę większą niż życie”. Obie produkcje pokazują, jak działają ruscy agenci.

• Magazyn dla mężczyzn „Men’s Health” zaskoczył okładkami. Pozują na nich całkowicie nago Ania Wendzikowska, Odeta Moro i Grażyna Wolszczak. Hasłem jest akceptacja własnego ciała. Teraz już wiemy, co wspólnego mają kobiety w różnym wieku. Grafika.

• A jednak będzie. 15 września TVP zorganizuje festiwal w Opolu. Wystąpią Rodowicz, Górniak, Trojanowska, Jan Pietrzak i Ryszard Makowski. Imponujący zestaw. Niektóre kobiety są jak misie Panda. Zagrożonym gatunkiem. Ponieważ same dla siebie są zagrożeniem.

• Jak mogłem przeoczyć? Bauer wprowadził na rynek miesięcznik o aktualnej nazwie „Cuda i objawienia”. Jest to pismo ludzi dzielących się swoimi doświadczeniami z wiarą. Cuda i objawienia. Mogłyby zostać organem ministra Morawieckiego. Bo on miewa i jedno, i drugie.

• TVP szykuje teleturniej „The Wall. Wygraj marzenia”. Poprowadzi go uprowadzony z TV4 Paweł Orleański. Zasady są proste. Kula spada z wysokości czterech pięter i trafia do kieszeni z pieniędzmi. A jak powszechnie wiadomo, TVP lubi trafiać do kieszeni z naszymi pieniędzmi.

• Pierwszy małżonek IV RP, czyli Radosław Majdan, został komentatorem w Eurosporcie. Gratuluję. Radosław, dawniej Radek, a jeszcze dawniej Radzio, poprowadzi relacje przed i w przerwach meczów. Jak to mówi Tomasz Hajto: To taka truskawka na torcie.

• Aktor Paweł Małaszyński obchodził 15. rocznicę ślubu. Mało tego, ślubu z tą samą kobietą. Na Instagramie napisał „She brings me water from my cave”. Czym się różni długoletnie małżeństwo od długoletniego więzienia? W tym drugim łatwiej o dobry seks.

• Hitem internetu szybko została spontaniczna pogaduszka Mariusza Błaszczaka, na co dzień zwanego ministrem, ze strażakiem pracującym przy usuwaniu skutków nawałnic. Każdy może zobaczyć, że „Ucho prezesa” sprawdza się nawet w terenie.

• Takiej Nosowskiej nie znacie. Wokalistka Hey to prawdziwy talent komediowy. Wystarczy zajrzeć na jej profil na Instagramie, gdzie zamieszcza kilkunastosekundowe monologi. Kasia śpiewała kiedyś numer „Kto tam? Kto jest w środku?”. Okazuje się, że niezły świr.

• Koniec wakacji należał do niego. Joachim Brudziński pokazał zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego w patriotycznej pelerynie. Coś pomiędzy księciem Witoldem a szpiegiem z krainy deszczowców. Ewentualnie blisko trzech muszkieterów. Etos, patos i bigos.

• TVP pracuje nad serialem o życiu Agnieszki Osieckiej. W tę rolę miała wcielić się Magdalena Cielecka. Niestety, włodarze TVP nie zamierzają promować aktorki pojawiającej się na demonstracjach. Młodą Osiecką zagra Zelnik, a starszą – babcia z „Plebanii”.

• Sypnęło małżeństwami. Stan cywilny postanowiły zmienić Maria Sadowska, Ewa Minge oraz Katarzyna Pakosińska. Wszystkim paniom gratulujemy. Panowie, pamiętajcie: w małżeństwie są dwa wyjścia. Albo macie rację, albo jesteście szczęśliwi.

• Odbył się wielki pojedynek na festiwale. Zmierzyły się „Festiwal Weselnych Przebojów” w Polsacie, koncerty „Top of the Top” w TVN i Opole w Kielcach, czyli TVP1. Wygrał Polsat z wynikiem 2,8 mln widzów. Dokonując konwersji tych liczb na politykę, ciągle wygrywa PiS.

• TVP zwolniło całą obsadę porannego programu „Dzień Dobry, Polsko”. Teraz magazyn będzie miał formułę polityczną. Dzień dobry. Te słowa to największe kłamstwo od czasów nastania „dobrej zmiany”.

• Ruszają zdjęcia do filmu Borysa Lankosza „Ciemno, prawie noc”. W rolach głównych Magda Cielecka i modelka Anja Rubik. Ma być to okrutna bajka z elementami dramatu psychologicznego. Podglądam czasami Anję na Instagramie. Rzeczywiście bajka.

Polityka 35.2017 (3125) z dnia 29.08.2017; Kultura; s. 78
Reklama

Czytaj także

Historia

Od SB do NATO i UE

Książka amerykańskiego dziennikarza Johna Pomfreta pokazuje, jak po 1989 r. solidarnościowe władze z pomocą byłych szpiegów SB otworzyły nam drzwi na Zachód.

Grzegorz Rzeczkowski
17.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną