Kraj

Mea pulpa

Pytanie TVP o obiektywizm to jest jak zapytanie Szymona Wydry, czy postawił już tamę na rzece.

• Najbardziej znany człowiek z Mongolii, showman Bilguun Ariunbaatar rozstał się ze swoją partnerką i matką swego dziecka. Życzę odwagi. Znam kilku mężczyzn po rozwodzie. Śpią jak dzieci. Budzą się co godzinę i płaczą.

• To był tydzień Cezarego Gmyza. Najpierw skomentował tragedię w Houston słowami „Houston you are problem” (?!), po czym nazwał koncern Axel Springer nazistowskim. Ludzki pan. Powinien szybko dostać własny talk-show, ewentualnie zostać pracownikiem ZUS.

• „Bój to jest nasz ostatni” – tym cytatem z „Międzynarodówki” zapowiedziałem kolejny sezon swojego programu. Dziennikarze WP zrozumieli to po swojemu i ogłosili mój koniec. Gratuluję. Jak napiszę „Po mnie choćby potop”, to zdemaskują, że planuję zalać sąsiada.

Deynn i Majewski, para popularnych fitness blogerów, wydała książkę „Trening życia”. W sieci lawina nienawistnych komentarzy. Pewnie tych, którzy latem nie stosują się do hasła: Prosimy ubierać się stosownie do ciała, które macie, a nie które chcielibyście mieć.

• No to mamy wydarzenie. Tomasz Oświeciński, trener personalny, a przy okazji gwiazda kina, postanowił spróbować swych sił w walkach MMA. Gratuluję. KSW to dobry wybór. Reszta aktorów tradycyjnie pozostaje przy KFC.

• Wirtualna Polska ujawniła, że zapłaciła już 730 tys. zł odszkodowań w procesach o ochronę dóbr osobistych, a na pozostałe przeznacza 1,57 mln. Wszystkich uczestników show-biznesu zapraszam do kasy WP. Pieniądze co prawda szczęścia nie dają, ale szczęściem słabo się jeździ.

• Odbył się kolejny charytatywny Bal Fundacji TVN. Tradycyjnie najbardziej okazałe okazały się panie. To ciekawe doświadczenie towarzysko krawiecko-technologiczne. Pokazujące, że nie ma takiej kreacji, która by wygrała z Photoshopem.

• Zmiany w stacji RMF FM. Prowadzącego program zatytułowany „Szczęśliwa 13” Huberta Urbańskiego zastąpi Maciej Dowbor. To podobno zamiana jakościowa. To tak, jakby napisać, że „Między nami jaskiniowcami” jest filmem historycznym.

• TVP nie pokaże reklamy książki Tomasza Piątka „Antoni Macierewicz i jego tajemnice”. Pogratulować obiektywizmu i biznesowego podejścia. Obiektywizmu? Pytanie TVP o obiektywizm to jest jak zapytanie Szymona Wydry, czy postawił już tamę na rzece.

• Gazeta.pl ruszyła z programem satyrycznym duetu Make Life Harder pt. „Make Poland Great Again”. Dwaj chłopcy zasłynęli, odmieniając przez przypadki i ludzi słowo ch…, ewentualnie ch…wy. Osobiście lubię poczucie humoru angażujące także inne organy.

• Córka najsłynniejszej kuchennej rewolucjonistki Lara Gessler wzięła ślub. Nie bardzo wiadomo, komu gratulować. Pewnie najbardziej gościom weselnym. Nigdy nie zrozumiem młodych ludzi. Dla mnie małżeństwo jest klasycznym objawem syndromu sztokholmskiego.

• „Super Express” dotarł do tajnych danych o zarobkach telewizyjnych prezenterów. Rekordzistą jest Robert Janowski, który za sezon programu miałby zarabiać 430 tys. zł. Piszący te słowa ma 420 tys. zł, a Magda Gessler – 380 tys. zł. Śmiało można powiedzieć: żadna praca nie hańbi. Najwyżej dzień wypłaty.

• Pierwsza dama telewizyjnej konwersacji Alicja Resich-Modlińska poprowadzi nowy program „W bliskim planie” w Polsacie News 2. Alicja taktownie zadaje pytania, słucha odpowiedzi, nie przeklina, nie jest szafiarką i nie proponuje diet. Dla młodzieży to może być szok.

• „Drunk history – Pół litra historii” to program Comedy Central, w którym gwiazdy pod wpływem alkoholu opowiedzą o historii Polski. Nareszcie w polskiej telewizji program, który da się oglądać na trzeźwo.

• To może być sportowy transfer roku, tyle że za kilka lat. Od jakiegoś czasu plotkuje się, że pięściarz Artur Szpilka po rezygnacji z kariery bokserskiej rozpocznie walki w formule MMA. To byłby hit. Coraz trudniej znaleźć sport, w którym można bezkarnie kopać leżącego.

Maciej Orłoś zadebiutuje w nowym talkshow „Orłoś kontra”. W programie stałymi gośćmi mają być także Szymon Jachimek i Wojciech Tremiszewski. Orłoś ma być kontrowersyjny. Telewizja WP wytrwale pracuje na swoje 152. miejsce w rankingu oglądalności.

Maciej Stuhr zapowiedział w wywiadzie dla „Esquire” nadchodzące czasy filmowego bojkotu Macieja Stuhra. Podobno filmowcy zaczynają bać się współpracy z nim. Powinien ponieść konsekwencje. Jak mawia min. Szyszko: Im dalej w las, tym mniej drzew.

Polityka 37.2017 (3127) z dnia 12.09.2017; Kultura; s. 77
Reklama

Czytaj także

Ja My Oni

Ludwika i Henryk Wujcowie – człowieka porządnego portret podwójny

Próbując zdefiniować dobro, ludzie powinni przede wszystkim ustalić, czego nie wolno, choć niby nie powinno się zaczynać od zakazów.

Katarzyna Czarnecka
27.08.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną