Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Mea pulpa

Pytanie TVP o obiektywizm to jest jak zapytanie Szymona Wydry, czy postawił już tamę na rzece.

• Najbardziej znany człowiek z Mongolii, showman Bilguun Ariunbaatar rozstał się ze swoją partnerką i matką swego dziecka. Życzę odwagi. Znam kilku mężczyzn po rozwodzie. Śpią jak dzieci. Budzą się co godzinę i płaczą.

• To był tydzień Cezarego Gmyza. Najpierw skomentował tragedię w Houston słowami „Houston you are problem” (?!), po czym nazwał koncern Axel Springer nazistowskim. Ludzki pan. Powinien szybko dostać własny talk-show, ewentualnie zostać pracownikiem ZUS.

• „Bój to jest nasz ostatni” – tym cytatem z „Międzynarodówki” zapowiedziałem kolejny sezon swojego programu. Dziennikarze WP zrozumieli to po swojemu i ogłosili mój koniec. Gratuluję. Jak napiszę „Po mnie choćby potop”, to zdemaskują, że planuję zalać sąsiada.

Deynn i Majewski, para popularnych fitness blogerów, wydała książkę „Trening życia”. W sieci lawina nienawistnych komentarzy. Pewnie tych, którzy latem nie stosują się do hasła: Prosimy ubierać się stosownie do ciała, które macie, a nie które chcielibyście mieć.

• No to mamy wydarzenie. Tomasz Oświeciński, trener personalny, a przy okazji gwiazda kina, postanowił spróbować swych sił w walkach MMA. Gratuluję. KSW to dobry wybór. Reszta aktorów tradycyjnie pozostaje przy KFC.

• Wirtualna Polska ujawniła, że zapłaciła już 730 tys. zł odszkodowań w procesach o ochronę dóbr osobistych, a na pozostałe przeznacza 1,57 mln. Wszystkich uczestników show-biznesu zapraszam do kasy WP. Pieniądze co prawda szczęścia nie dają, ale szczęściem słabo się jeździ.

• Odbył się kolejny charytatywny Bal Fundacji TVN. Tradycyjnie najbardziej okazałe okazały się panie. To ciekawe doświadczenie towarzysko krawiecko-technologiczne. Pokazujące, że nie ma takiej kreacji, która by wygrała z Photoshopem.

• Zmiany w stacji RMF FM. Prowadzącego program zatytułowany „Szczęśliwa 13” Huberta Urbańskiego zastąpi Maciej Dowbor. To podobno zamiana jakościowa. To tak, jakby napisać, że „Między nami jaskiniowcami” jest filmem historycznym.

• TVP nie pokaże reklamy książki Tomasza Piątka „Antoni Macierewicz i jego tajemnice”. Pogratulować obiektywizmu i biznesowego podejścia. Obiektywizmu? Pytanie TVP o obiektywizm to jest jak zapytanie Szymona Wydry, czy postawił już tamę na rzece.

• Gazeta.pl ruszyła z programem satyrycznym duetu Make Life Harder pt. „Make Poland Great Again”. Dwaj chłopcy zasłynęli, odmieniając przez przypadki i ludzi słowo ch…, ewentualnie ch…wy. Osobiście lubię poczucie humoru angażujące także inne organy.

• Córka najsłynniejszej kuchennej rewolucjonistki Lara Gessler wzięła ślub. Nie bardzo wiadomo, komu gratulować. Pewnie najbardziej gościom weselnym. Nigdy nie zrozumiem młodych ludzi. Dla mnie małżeństwo jest klasycznym objawem syndromu sztokholmskiego.

• „Super Express” dotarł do tajnych danych o zarobkach telewizyjnych prezenterów. Rekordzistą jest Robert Janowski, który za sezon programu miałby zarabiać 430 tys. zł. Piszący te słowa ma 420 tys. zł, a Magda Gessler – 380 tys. zł. Śmiało można powiedzieć: żadna praca nie hańbi. Najwyżej dzień wypłaty.

• Pierwsza dama telewizyjnej konwersacji Alicja Resich-Modlińska poprowadzi nowy program „W bliskim planie” w Polsacie News 2. Alicja taktownie zadaje pytania, słucha odpowiedzi, nie przeklina, nie jest szafiarką i nie proponuje diet. Dla młodzieży to może być szok.

• „Drunk history – Pół litra historii” to program Comedy Central, w którym gwiazdy pod wpływem alkoholu opowiedzą o historii Polski. Nareszcie w polskiej telewizji program, który da się oglądać na trzeźwo.

• To może być sportowy transfer roku, tyle że za kilka lat. Od jakiegoś czasu plotkuje się, że pięściarz Artur Szpilka po rezygnacji z kariery bokserskiej rozpocznie walki w formule MMA. To byłby hit. Coraz trudniej znaleźć sport, w którym można bezkarnie kopać leżącego.

Maciej Orłoś zadebiutuje w nowym talkshow „Orłoś kontra”. W programie stałymi gośćmi mają być także Szymon Jachimek i Wojciech Tremiszewski. Orłoś ma być kontrowersyjny. Telewizja WP wytrwale pracuje na swoje 152. miejsce w rankingu oglądalności.

Maciej Stuhr zapowiedział w wywiadzie dla „Esquire” nadchodzące czasy filmowego bojkotu Macieja Stuhra. Podobno filmowcy zaczynają bać się współpracy z nim. Powinien ponieść konsekwencje. Jak mawia min. Szyszko: Im dalej w las, tym mniej drzew.

Polityka 37.2017 (3127) z dnia 12.09.2017; Kultura; s. 77
Reklama

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną