Z ostatniej strony

Polityka i obyczaje
Polityka

We wszystkich niemal tygodnikach obszerne wywiady z minister Anną Zalewską, zachwalającą swoją reformę edukacji. „Tygodnik Powszechny” oprócz tekstu o reformie daje wywiad z nauczycielem historii, który na początku rozmowy zaznacza: „Po wypowiedzi na temat Jedwabnego Anna Zalewska nie powinna być ministrem edukacji. Każdy kolejny dzień pozostawania jej na tym stanowisku to wstyd polskiej oświaty. (…) tu mamy do czynienia z kłamstwem o szczególnym znaczeniu”.

Jan Wróbel zastanawia się we „Wprost”, dlaczego zmniejszono rolę przedmiotów przyrodniczych w nowej szkole: „pani minister ma akurat inną intuicję, tak się składa, że zbieżną z intuicją Jarosława Kaczyńskiego: chemia to jakieś koszałki-opałki, a biologia to pachnie (?) ekologią, a ekologia cyklistami, natomiast historia w szkole kształtuje patriotyzm i dyscyplinę intelektualną. I ta intuicja stanowi fundament kolosalnych zmian programowych.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj