Kraj

Mea pulpa

„Azja Express 2”, program, gdzie zawodowi celebryci wędrują po świecie bez pieniędzy, ogląda 530 tys. widzów mniej.

Grzegorz Hajdarowicz kupił studio Alvernia Studios. Sny Staszka Tyczyńskiego, aby być polskim George’em Lucasem, właśnie się zakończyły. Lucas stworzył kilka postaci niemieszczących się w głowach. W tej kategorii Stanisław stworzył tylko siebie.

• Program Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać” ogląda 520 tys. osób. Jan przegrywa ze wszystkimi, a najbardziej z „Kuchennymi rewolucjami”. Ludzie wolą Magdę zaglądającą komuś do garnka od Janka zaglądającego komuś do duszy.

• Człowiek legenda, Karol Strasburger, wystąpił w reklamie Towarzystwa Obrotu Energią ostrzegającej przed działaniami nieuczciwych sprzedawców energii. Podobno jeden słaby żart skraca nasze życie o 15 minut. Karol, ty morderco!

Gretkowska wypowiedziała się o ostatniej sesji małżeństwa Rozenek: disneyowski odjeb połączony z wygraną w totolotka. Styl arabskiego szejka plus mafijne bogactwo. Szatniarz i sprzątaczka. Cholera. Muszę sobie powtórzyć Disneya.

• „Azja Express 2”, program, gdzie zawodowi celebryci wędrują po świecie bez pieniędzy, ogląda 530 tys. widzów mniej. Oto sukces Renaty Kaczoruk, bohaterki poprzedniej edycji. Nic tak nie podoba się widzom jak niepodobanie się na siłę.

Ewa Farna, cudowne dziecko polskiej muzyki, wyszła za mąż. Wokalistka poślubiła swego gitarzystę Martina Chobota. Trzymaj się, chłopie. Pamiętaj, w małżeństwie ostatnie słowo zawsze należy do faceta i brzmi: Tak jest, kochanie.

• Aktorka i przedmiot wielu nieprzyzwoitych myśli Marta Żmuda-Trzebiatowska urodziła. Gratuluję. Dziecko jest już na świecie od kilku dni i jeszcze nie było na żadnej okładce. Skandal. Znam rodziny, gdzie już napisałoby autobiografię.

Piotr Żyła, narciarski skoczek nieobliczalny, wystąpił w reklamie foteli VIP w sieci kin Multikino. Doskonały wybór. Piotr wyznał mi kiedyś, że jedyne, co miło wspomina z Japonii, to kibel. Jak widać, facet wie, gdzie dobrze usiąść.

• Zła passa Michała Figurskiego trwa w najlepsze. Jego program publicystyczny „WidziMiSię” w Polsacie 2 właśnie spadł z anteny. Współczuję. Widocznie każdy musi być w czymś najlepszy. Michał ma czarny pas w nieszczęściu.

• Kolejne zmiany w telewizji Wirtualnej Polski. Odchodzi Daniel Czarnecki, dyrektor operacyjny zatrudniony kilka miesięcy temu. Ta telewizja to prawdziwy fenomen. Ciągle więcej osób w niej pracuje, niż ją ogląda.

• Z okazji 30-lecia zespołu Golden Life muzycy zrealizowali klip do utworu „Oprócz” Marka Jackowskiego z 1979 r. Oni nagrali go 24 lata temu. Chyba najlepszy sposób, aby pomóc takim muzykom, to nie być jednym z nich.

Andrzej Chyra przemówił: Od pewnego czasu myślę, że jestem z Polski. Nie mówię, że jestem Polakiem, bo mnie to w ogóle nie interesuje w tej obowiązującej obecnie definicji. Andrzej, zgadzam się z tobą. Na 44 proc. W sierpniu na 36,4 proc.

• Po sześciu latach milczenia na scenę wróciła Anja Orthodox. Płyty nie słuchałem, ale miło się czyta wywiady: Dobra zmiana to jakiś koszmar. Przeraża mnie nie tylko dlatego, że jestem „komunistką z SLD”. Anja, nie ma obaw. Swoich nie ruszają.

• Opublikowano ranking polskich sportowców. Najbardziej lubiani są Małysz i Lewandowski. Najbardziej irytują Szpilka i Janowicz. Nie wiem, jaką metodą robiony był ten plebiscyt, ale gdyby go robił osobiście Szpilka, wyniki byłyby inne.

Cezary Żak to kolejny aktor, który dołącza do ekipy „Ucha prezesa”. Wcieli się w postać wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego. Kiedyś aktor błysnął rolą tramwajarza. Miejmy nadzieję, że to kolejny znak, że oni zmierzają do zajezdni.

Polityka 40.2017 (3130) z dnia 03.10.2017; Kultura; s. 87
Reklama

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną