Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Z ostatniej strony

Polityka i obyczaje

Polityka

Wiceminister kultury Jarosław Sellin ostrzega w „Rzeczpospolitej”: „Trwa konkurs na pomniki Lecha Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej. Prace są zgłaszane. Oba pomniki powinny stanąć na Krakowskim Przedmieściu, w okolicach Pałacu Prezydenckiego, na wiosnę. (…) Rozmowy [o filmach, które mają promować Polskę na świecie] się toczą. Zabiegamy obecnie o dwie hollywoodzkie koprodukcje dotyczące ważnych wydarzeń z polskiej historii”.

W „Do Rzeczy” (coraz bardziej nietrafna to nazwa) oprócz dwukrotnej promocji książki naczelnego o Lutrze i (pożytecznego) tekstu o dziewięciu rodzajach jajecznicy, ważny anons na okładce: „100 lat temu w Fatimie zatrzymało się słońce”. Z wywiadu w środku dowiadujemy się, że „słońce »zatańczyło« na oczach dziesiątków tysięcy ludzi”, co miał potwierdzić nawet redaktor „antykościelnej gazety” (i dlatego wiarygodny świadek?). Zatrzymało się i zatańczyło – a astronomowie milczą. Znów spisek.

Ewa Wanat we „Wprost” przy okazji projektu ustawy ułatwiającej dostęp do broni: „Ramię w ramię z kukizowcami staje dziś były prezydent Bronisław Komorowski, twierdząc, że Polska ma w tej kwestii zbyt restrykcyjne prawo i dobrze byłoby je zmienić. Pan Bronisław już raz przejechał ciężarną zakonnicę na pasach, w dodatku na oczach wycieczki przedszkolaków [nawiązanie do wypowiedzi Adama Michnika na temat szans Komorowskiego w wyborach prezydenckich]. Nadal nie czuje obciachu przy kolejnym plaśnięciu o beton”.

W „Przeglądzie” Roman Kurkiewicz roztacza wizję Polaków mających dostęp do broni: „zamiast kłótni małżeńskiej – strzał.

Polityka 42.2017 (3132) z dnia 17.10.2017; Felietony; s. 106
Oryginalny tytuł tekstu: "Z ostatniej strony"
Reklama