Będzie sygnalistów wielu
Uprzejmie sygnalizuję, że dawno już nie byłem w Europie Zachodniej będącej pod butem liberalnej lewicy.

Trwają prace nad ustawą, która m.in. zapewni większą ochronę tzw. sygnalistom, czyli ludziom, którzy wykryją lub podejrzewają korupcję i zawiadomią o tym prokuraturę. Ta z kolei może informatorom nadać status sygnalistów i uchronić ich przed zemstą zdemaskowanych. Sądzę, że inicjatywa ta powinna zostać rozszerzona na wszelkie informacje. Uprzejmie proszę o nadanie mi statusu sygnalisty.

Uprzejmie sygnalizuję, że ma tu przyjechać czołowy rasista i neonazista amerykański Robert Spencer, zaproszony przez bliżej nieokreślonych narodowców. Jak czytamy w piśmie „The New Yorker” (16 marca br.), osobnik ten figurował na pierwszym miejscu listy mówców na planowanym wiecu w Charlottesville w sierpniu, który przekształcił się w krwawe rozruchy. Spencer, czytamy, stał się tak rozpoznawalny jako twarz rasistów i neonazistów, że dostał w tę twarz, gdy stał na chodniku w Waszyngtonie. „Biały Holocaust. Zagłada białej rasy” – to niektóre hasła rasistów. „Słyszeliście spiskową teorię o uprzywilejowaniu białej rasy?

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj