Kraj

Politycy PiS jednak życzliwi (lub neutralni) wobec akcji Owsiaka

Tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie pewnie rekordowa pod względem finansowym. Tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie pewnie rekordowa pod względem finansowym. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Trudno oprzeć się wrażeniu, że odpowiednikiem rekonstrukcji rządu i dymisji Antoniego Macierewicza jest wyciszenie krytyki wobec WOŚP.

Tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie pewnie rekordowa pod względem finansowym – w dniu finału na koncie było ponad 80 mln zł, o 20 mln więcej niż rok wcześniej – ale ciekawie było także politycznie.

W skrócie – mogło być dużo gorzej. Po finałach w 2015 i 2016 roku, gdy np. poseł PiS Stanisław Pięta groził utratą pracy funkcjonariuszom publicznym angażującym się w „hecę WOŚP”, gdy TVP wirtualnie usuwała znaczek WOŚP z kurtki posła opozycji, gdy „Wiadomości” poświęciły kilkanaście sekund akcji angażującej ponad 100 tys.

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019