Kraj

Zatrute listy

Godne jest podkreślenia, iż wysyłanie z reguły anonimowych donosów do władz niemieckich było całkowicie bezinteresowne.

Z opowieści wilnian, którzy często wpadali do rodziców powspominać dawne czasy, zapamiętałem historię młodego porucznika AK, który w okresie okupacji niemieckiej przechadzał się po mieście w długich kawaleryjskich butach, szarej burce amarantowo podbitej, z klamrą pod szyją, i nasadzonej zawadiacko na głowę konfederatce. Każdy Polak widział od razu, że to konspirator i bohater, a wszystkie dziewczęta spod Ostrej Bramy kochały się w nim na umór i, choć katoliczki, skłonne były się oddać na pierwsze wezwanie.

Polityka 6.2018 (3147) z dnia 06.02.2018; Felietony; s. 94

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019